Młodzicy Siódemki Huras Legnica wywalczyli mistrzostwo kraju

Młodzicy Siódemki Huras Legnica wywalczyli mistrzostwo kraju

Siódemka Huras Legnica wygrała 46:34 z Kusym Kraków w finale Pucharu ZPRP Młodzików. Zespół trenera Zygmunta Woźniczki po tytuł mistrza Polski w tej kategorii wiekowej (U-15) sięgnął drugi raz z rzędu! Brązowy medal dla Orlen Wisły Płock, która w meczu o 3. miejsce pokonała ŚKPR Świdnica 30:29.

Siódemka Huras totalnie zdominowała dwudniową rywalizację w hali przy Lotniczej, nie dając rywalom żadnych szans. A za przeciwników przecież mieli nie byle kogo, bo najlepsze drużyny w Polsce. W piątek nasza drużyna rozbiła ŚKPR Świdnica, a w sobotę przetoczyła się przez Kusego Kraków. Emocje w finałowym meczu tak naprawdę skończyły się już przed przerwą.

Siódemka rozpoczęła mecz wybuchowo, bo po 3 min. wygrywała 5:0. Krakowianie nie bardzo wiedzieli co się dzieje. Trener Bartłomiej Jarosz poprosił o jeden, a za chwilę o drugi czas, ale na nic to się nie zdało. Szkoleniowiec Kusego próbował wszystkiego – gry 5-1, potem 6-0, momentami gry bez bramkarza. Szybko się jednak okazało, że tego dnia na naszą drużynę skuteczna recepta nie istniała. W 21 min. Siódemka, której bramkę zamurował Wojciech Zemła, wygrywała 20:10. A na przerwę schodziła z zapasem 12 bramek (26:14).

Druga połowa była w zasadzie formalnością. W obronie harował, a w ataku imponował całą paletą rzutów Kamil Skiba (14 bramek i tytuł MVP meczu), a na rozegraniu rządził Dawid Kiedrzyński. Kapitalne zawody rozgrywali zresztą wszyscy zawodnicy Zygmunta Woźniczki. W ostatniej fazie spotkania legnicki szkoleniowiec mógł już posłać na parkiet zmienników. Ale i oni, podobnie jak w piątek, pokazali się z dobrej strony. Ostatecznie Siódemka Huras w cuglach wygrała 46:34 i mogła świętować mistrzostwo Polski.

Srebro dla Kusego Kraków, a brąz dla Orlen Wisły Płock, która w meczu o 3. miejsce wygrała 30:29 z ŚKPR Świdnica. Ten mecz przebiegał wg zupełnie innego scenariusza. Przez 50 min. trwała zacięta walka, a o triumfie Nafciarzy zadecydowała bramka Miłosza Pszczółkowskiego w ostatniej sekundzie spotkania.

MVP turnieju FINAL FOUR wybrany został Dawid Kiedrzyński, najlepszym bramkarzem Wojciech Zemła. Z kolei Kamil Skiba odebrał statuetkę dla króla strzelców. Skrzydłowy Siódemki Huras w dwóch meczach rzucił aż 24 bramki, a w całych rozgrywkach Pucharu ZPRP 115! W drużynie All Stars Final Four znalazło się dwóch naszych zawodników – Zemła i Skiba.

MECZ O 1. MIEJSCE | SIÓDEMKA HURAS LEGNICA – KUSY KRAKÓW 46:34 (26:14)

SIÓDEMKA: Zemła, Kucharski, Taiwo – Kiedrzyński 7, Będzikowski 1, Mieleszczenko 3, Skiba 14, Grabowski, Wita 2, Młyńczak 5, Bielewicz 1, Wilczyński 5, Kruszelnicki 7, Paterek, Zieliński 1, Tomczuk. Karne: 3/2. Kary: 8 min.

KUSY: Wrona, Bielak – Kalata 5, Fijałkowski 2, Tylek 2, Jarosz 12, Siwek 2, Moryto, Augustyn 2, Kapral 1, Pleszyński 1, Wysocki 7. Karne: 2/2. Kary: 2 min.

PRZEBIEG MECZU: 5:1 (5), 10:4 (10), 16:6 (15), 18:9 (20), 26:14 (25), 31:18 (30), 34:22 (35), 37:25 (40), 43:27 (45), 46:34 (50).

MVP: Dawid Kiedrzyński (Siódemka Huras).

Źródło: Urząd Miejski w Legnicy

Previous Rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski
Next Trasa „Disney Księżniczki Koncert” już wkrótce odwiedzi Wrocław i Gdańsk. Bilety do magicznej krainy bajek są nadal dostępne!

Może to Ci się spodoba

Zostań mistrzem legnickiego skateparku. Zapraszamy w sobotę na zawody

Miasto Legnica i Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają  do udziału w Mistrzostwach Legnicy na skateparku przy ul. Cynkowej, które odbędą się w sobotę  (28 maja). Start o godz. 12.00. Rywalizujemy

Warto zapisać dziecko do szkoły mistrzów. Nabory do Legnickiego Klubu Taekwon-do

Wrzesień w Legnickim Klubie Taekwon-do to nabór do grup początkujących, zarówno trenujących w Szkole Podstawowej nr 7, jak i do grup przedszkolnych i wczesnoszkolnych, prowadzonych w ramach międzynarodowego Programu Taekwon-do

Mamy stadion nowoczesny, bezpieczny i z najlepszą murawą

W rankingu Polskiego Związku Piłkarzy już po raz trzeci zawodnicy za najlepszą murawę w Fortuna 1 lidze uznali tę na Stadionie Miejskim im. Orła Białego w Legnicy. Podziękowania za  utrzymanie murawy

Świętowaliśmy awans Miedzi Legnica do ekstraklasy. To były radosne chwile

Kilka tysięcy osób świętowało awans Miedzi Legnica do ekstraklasy. Najpierw w sobotę na Polanie Angielskiej w parku Miejskim bawiliśmy się podczas rodzinnego pikniku Legnica Kibicuje. To wydarzenie uświetnili piłkarze Miedzi,

Miedź Legnica ma 50 lat. Gratulujemy sukcesów i prosimy o więcej

Największy legnicki klub sportowy świętuje dzisiaj okrągłe urodziny. Dokładnie 28 lipca 1971 roku podjęto decyzję o utworzeniu Klubu Sportowego Miedź Legnica. Nowy byt powstał na bazie założonego w 1967 roku

Frekwencja na meczach Ekstraklasy rośnie o 10 proc. rocznie.

Spotkania polskiej Ekstraklasy przyciągają coraz więcej widzów – wynika z raportu „Piłkarska liga finansowa” Deloitte. Średnia frekwencja na meczu ligowym to 9 tys. kibiców. Większe zainteresowanie przekłada się na wyższe przychody

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź