Młodzicy Siódemki Huras Legnica wywalczyli mistrzostwo kraju

Młodzicy Siódemki Huras Legnica wywalczyli mistrzostwo kraju

Siódemka Huras Legnica wygrała 46:34 z Kusym Kraków w finale Pucharu ZPRP Młodzików. Zespół trenera Zygmunta Woźniczki po tytuł mistrza Polski w tej kategorii wiekowej (U-15) sięgnął drugi raz z rzędu! Brązowy medal dla Orlen Wisły Płock, która w meczu o 3. miejsce pokonała ŚKPR Świdnica 30:29.

Siódemka Huras totalnie zdominowała dwudniową rywalizację w hali przy Lotniczej, nie dając rywalom żadnych szans. A za przeciwników przecież mieli nie byle kogo, bo najlepsze drużyny w Polsce. W piątek nasza drużyna rozbiła ŚKPR Świdnica, a w sobotę przetoczyła się przez Kusego Kraków. Emocje w finałowym meczu tak naprawdę skończyły się już przed przerwą.

Siódemka rozpoczęła mecz wybuchowo, bo po 3 min. wygrywała 5:0. Krakowianie nie bardzo wiedzieli co się dzieje. Trener Bartłomiej Jarosz poprosił o jeden, a za chwilę o drugi czas, ale na nic to się nie zdało. Szkoleniowiec Kusego próbował wszystkiego – gry 5-1, potem 6-0, momentami gry bez bramkarza. Szybko się jednak okazało, że tego dnia na naszą drużynę skuteczna recepta nie istniała. W 21 min. Siódemka, której bramkę zamurował Wojciech Zemła, wygrywała 20:10. A na przerwę schodziła z zapasem 12 bramek (26:14).

Druga połowa była w zasadzie formalnością. W obronie harował, a w ataku imponował całą paletą rzutów Kamil Skiba (14 bramek i tytuł MVP meczu), a na rozegraniu rządził Dawid Kiedrzyński. Kapitalne zawody rozgrywali zresztą wszyscy zawodnicy Zygmunta Woźniczki. W ostatniej fazie spotkania legnicki szkoleniowiec mógł już posłać na parkiet zmienników. Ale i oni, podobnie jak w piątek, pokazali się z dobrej strony. Ostatecznie Siódemka Huras w cuglach wygrała 46:34 i mogła świętować mistrzostwo Polski.

Srebro dla Kusego Kraków, a brąz dla Orlen Wisły Płock, która w meczu o 3. miejsce wygrała 30:29 z ŚKPR Świdnica. Ten mecz przebiegał wg zupełnie innego scenariusza. Przez 50 min. trwała zacięta walka, a o triumfie Nafciarzy zadecydowała bramka Miłosza Pszczółkowskiego w ostatniej sekundzie spotkania.

MVP turnieju FINAL FOUR wybrany został Dawid Kiedrzyński, najlepszym bramkarzem Wojciech Zemła. Z kolei Kamil Skiba odebrał statuetkę dla króla strzelców. Skrzydłowy Siódemki Huras w dwóch meczach rzucił aż 24 bramki, a w całych rozgrywkach Pucharu ZPRP 115! W drużynie All Stars Final Four znalazło się dwóch naszych zawodników – Zemła i Skiba.

MECZ O 1. MIEJSCE | SIÓDEMKA HURAS LEGNICA – KUSY KRAKÓW 46:34 (26:14)

SIÓDEMKA: Zemła, Kucharski, Taiwo – Kiedrzyński 7, Będzikowski 1, Mieleszczenko 3, Skiba 14, Grabowski, Wita 2, Młyńczak 5, Bielewicz 1, Wilczyński 5, Kruszelnicki 7, Paterek, Zieliński 1, Tomczuk. Karne: 3/2. Kary: 8 min.

KUSY: Wrona, Bielak – Kalata 5, Fijałkowski 2, Tylek 2, Jarosz 12, Siwek 2, Moryto, Augustyn 2, Kapral 1, Pleszyński 1, Wysocki 7. Karne: 2/2. Kary: 2 min.

PRZEBIEG MECZU: 5:1 (5), 10:4 (10), 16:6 (15), 18:9 (20), 26:14 (25), 31:18 (30), 34:22 (35), 37:25 (40), 43:27 (45), 46:34 (50).

MVP: Dawid Kiedrzyński (Siódemka Huras).

Źródło: Urząd Miejski w Legnicy

Previous Rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski
Next Trasa „Disney Księżniczki Koncert” już wkrótce odwiedzi Wrocław i Gdańsk. Bilety do magicznej krainy bajek są nadal dostępne!

Może to Ci się spodoba

Trzymamy kciuki za legniczankę Kornelię Fiedkiewicz, naszą pływaczkę na Olimpiadzie

Trzymamy kciuki za legniczankę Kornelię Fiedkiewicz, naszą pływaczkę na Olimpiadzie Legniczanka Kornelia Fiedkiewicz 29 lipca zadebiutuje na Igrzyskach w Tokio. Nasza pływaczka wystąpi w sztafecie mieszanej na 100 metrów wraz

Młodzieżowa piłka ręczna wraca po wakacjach

W dniach 10-12 września 2021 r. odbyła się w Legnicy część męska turnieju piłki ręcznej pod nazwą XVI Festiwal Piłki Ręcznej LION CUP Legnica 2021. Organizatorem był UKS Dziewiątka Legnica

Pobierz aplikację, wsiądź na rower i kręć kilometry

1 czerwca rozpoczyna się rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, która potrwa do końca miesiąca. W akcji uczestniczy także po raz pierwszy Legnica.  Zachęcamy do pobrania aplikacji i udziału w

Legniccy pływacy biją kolejne rekordy i zdobywają medale. Brawo

Zawodniczki i zawodnicy legnickiego Klubu Sportowego Wankan wywalczyli siedem medali na mityngu pływackim w Oświęcimiu. Na basenie o długości 25 metrów rywalizowało 647 pływaków ze 103 klubów, w tym dziewięcioosobowa 

Miedź Legnica ma 50 lat. Gratulujemy sukcesów i prosimy o więcej

Największy legnicki klub sportowy świętuje dzisiaj okrągłe urodziny. Dokładnie 28 lipca 1971 roku podjęto decyzję o utworzeniu Klubu Sportowego Miedź Legnica. Nowy byt powstał na bazie założonego w 1967 roku

Kalistenika z kwiatkiem, czyli zapraszamy na aktywne poniedziałki z OSiRem

Aktywne poniedziałki z OSiRem. Zapraszamy na ćwiczenia i metody treningu siłowego z użyciem własnej masy ciała i drążka .   Trening funkcjonalny zaplanowaliśmy w dniach : 6 września   ( poniedziałek

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź