Szachistka Oliwia Kiołbasa wywalczyła medal na Mistrzostwach Europy. Gratulujemy

Oliwia Kiołbasa, szachistka Miedzi Legnica wywalczyła brązowy medal na zakończonych w Rumunii Mistrzostwach Europy Kobiet.  Na zawodach w Jassy rywalizowało 117 zawodniczek,  które zmagały się na dystansie 11 rund. Zwyciężyła reprezentantka Armenii Elina Danielian – 9, przed Ukrainką Juliją Osmak – 8,5.

– Nasza zawodniczka zdobyła 8 pkt. i sprawiła miłą niespodziankę zdobywając 3 miejsce. Tym samym awansowała do przyszłorocznego Pucharu świata gdzie zagrają  64 najlepsze zawodniczki globu. Jednocześnie tym doskonałym wynikiem 21-letnia szachistka wypełniła normę na arcymistrzynię – mówi Piotr Kowalak, dyrektor KSz Miedź Legnica.

O  ogromie sukcesu świadczy fakt, że w całej historii rozgrywek o mistrzostwo Europy dopiero po raz drugi zawodniczka z Polski zdobyła medal. Już od 2 października będzie można zobaczyć Qliwię w akcji podczas Ekstraligi Szachowe,  która będzie rozgrywana po raz pierwszy w Legnicy.

Źródło: Urząd Miejski w Legnicy

Previous Nadchodzi Świat pod Kyczerą. Zapraszamy na wspaniałe koncerty
Next Wypadek pojazdu osobowego na ulicy Nowodworskiej w Legnicy

Może to Ci się spodoba

Mamy stadion nowoczesny, bezpieczny i z już po raz kolejny z najlepszą murawą

W rankingu Polskiego Związku Piłkarzy już po raz trzeci zawodnicy za najlepszą murawę w Fortuna 1 lidze uznali tę na Stadionie Miejskim im. Orła Białego w Legnicy. Podziękowania za  utrzymanie murawy

Świętowaliśmy awans Miedzi Legnica do ekstraklasy. To były radosne chwile

Kilka tysięcy osób świętowało awans Miedzi Legnica do ekstraklasy. Najpierw w sobotę na Polanie Angielskiej w parku Miejskim bawiliśmy się podczas rodzinnego pikniku Legnica Kibicuje. To wydarzenie uświetnili piłkarze Miedzi,

Legniccy pływacy biją kolejne rekordy i zdobywają medale. Brawo

Zawodniczki i zawodnicy legnickiego Klubu Sportowego Wankan wywalczyli siedem medali na mityngu pływackim w Oświęcimiu. Na basenie o długości 25 metrów rywalizowało 647 pływaków ze 103 klubów, w tym dziewięcioosobowa

Polacy coraz wcześniej rezerwują urlopy narciarskie

Decyzja o rezerwacji zimowego wypoczynku z wyprzedzeniem przekłada się na większy wybór i duże oszczędności. Jeszcze do końca września można zarezerwować urlop narciarski nawet z 35-proc. zniżkami – przekonuje Magda Plutecka, rzeczniczka Neckermann Podróże.

80 proc. Polaków skarży się na ból pleców

Osiem godzin w pracy w pozycji siedzącej, odpoczynek przed telewizorem, częste korzystanie z samochodu i dźwiganie zakupów mogą skutkować uciążliwymi bólami pleców. Z tym problemem może się zmagać nawet 8 na 10 Polaków. Zdaniem

Poznaliśmy zwycięzców turnieju Wiosennej siatkówki

W turnieju „Wiosennej siatkówki”, który rozegrany został 23.kwietnia w hali przy ul. Lotniczej rywalizowało 15 drużyn z Dolnego  Śląska. Do turnieju zgłosiło się 15 drużyn m.in. z Jeleniej Góry, Lubina,