Szachistka Oliwia Kiołbasa wywalczyła medal na Mistrzostwach Europy. Gratulujemy

Oliwia Kiołbasa, szachistka Miedzi Legnica wywalczyła brązowy medal na zakończonych w Rumunii Mistrzostwach Europy Kobiet.  Na zawodach w Jassy rywalizowało 117 zawodniczek,  które zmagały się na dystansie 11 rund. Zwyciężyła reprezentantka Armenii Elina Danielian – 9, przed Ukrainką Juliją Osmak – 8,5.

– Nasza zawodniczka zdobyła 8 pkt. i sprawiła miłą niespodziankę zdobywając 3 miejsce. Tym samym awansowała do przyszłorocznego Pucharu świata gdzie zagrają  64 najlepsze zawodniczki globu. Jednocześnie tym doskonałym wynikiem 21-letnia szachistka wypełniła normę na arcymistrzynię – mówi Piotr Kowalak, dyrektor KSz Miedź Legnica.

O  ogromie sukcesu świadczy fakt, że w całej historii rozgrywek o mistrzostwo Europy dopiero po raz drugi zawodniczka z Polski zdobyła medal. Już od 2 października będzie można zobaczyć Qliwię w akcji podczas Ekstraligi Szachowe,  która będzie rozgrywana po raz pierwszy w Legnicy.

Źródło: Urząd Miejski w Legnicy

Previous Nadchodzi Świat pod Kyczerą. Zapraszamy na wspaniałe koncerty
Next Wypadek pojazdu osobowego na ulicy Nowodworskiej w Legnicy

Może to Ci się spodoba

Warto zapisać dziecko do szkoły mistrzów. Nabory do Legnickiego Klubu Taekwon-do

Wrzesień w Legnickim Klubie Taekwon-do to nabór do grup początkujących, zarówno trenujących w Szkole Podstawowej nr 7, jak i do grup przedszkolnych i wczesnoszkolnych, prowadzonych w ramach międzynarodowego Programu Taekwon-do

Mamy stadion nowoczesny, bezpieczny i z najlepszą murawą

W rankingu Polskiego Związku Piłkarzy już po raz trzeci zawodnicy za najlepszą murawę w Fortuna 1 lidze uznali tę na Stadionie Miejskim im. Orła Białego w Legnicy. Podziękowania za  utrzymanie murawy

Joga pod chmurką to hit! Zapraszamy na kolejne zajęcia w poniedziałek

Ogromną popularnością cieszą się ćwiczenia na powietrzu w parku Miejskim. Najbliższe już w poniedziałek 9 sierpnia. Aż 60 osób przyszło na pierwsze z cyklu zajęcia poniedziałek z jogą, organizowane przez

Złote Dzieci pozdrawiają Legnicę. Roztańczone legniczanki trenują nad morzem

Najbardziej roztańczone dzieci z Legnicy pozdrawiają znad morza. Mali podopieczni Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Tanecznego Złote Dzieci kończą zgrupowanie w Mrzeżynie, gdzie uczestniczą w Dance Summer Camp. Na roztańczonym wyjeździe bierze

Frekwencja na meczach Ekstraklasy rośnie o 10 proc. rocznie.

Spotkania polskiej Ekstraklasy przyciągają coraz więcej widzów – wynika z raportu „Piłkarska liga finansowa” Deloitte. Średnia frekwencja na meczu ligowym to 9 tys. kibiców. Większe zainteresowanie przekłada się na wyższe przychody