W Legnicy piłkarki ręczne zagrają o akademickie mistrzostwo kraju

W Legnicy piłkarki ręczne zagrają o akademickie mistrzostwo kraju

26 maja w Legnicy rozpoczną się Akademickie Mistrzostwa Polski w Piłce Ręcznej Kobiet. Organizatorem prestiżowego turnieju jest Collegium Witelona Uczelnia Państwowa. Wstęp na wszystkie rozgrywki jest bezpłatny. Szykują się duże, sportowe emocje!

Mecz otwarcia – pomiędzy Collegium Witelona i drużyną Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu – połączony z ceremonią otwarcia Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Kobiet 2022, obędzie się 27 maja (piątek), o godz. 9.00, w hali OSiR przy ul. Lotniczej w Legnicy.

Witelonka po raz pierwszy w swojej historii będzie organizatorem ogólnopolskich, sportowych zmagań w tej dyscyplinie. Legnicka uczelnia została w ten sposób wyróżniona przez Zarząd Główny Akademickiego Związku Sportowego, który uznał jej ofertę za najlepszą w kraju.

Do Legnicy – w ramach Akademickich Mistrzostw Polski – przyjadą liczące się drużyny piłki ręcznej kobiet z aż piętnastu ośrodków akademickich, w tym tak ważnych uczelni jak m.in. Akademia Górniczo – Hutnicza czy Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Politechnika Śląska i Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Przyrodniczy czy Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu.

– Ponieważ większość akademickich drużyn piłki ręcznej kobiet w naszym kraju opiera się na studentkach – zawodniczkach, które na co dzień grają w najlepszych polskich drużynach ekstraklasy i pierwszej ligi, spodziewamy się naprawdę wysokiego poziomu turnieju – mówi Tomasz Chochołek, sekretarz AZS Collegium Witelona.

Silną reprezentację w zawodach będzie też miała Witelonka: drużynę Collegium Witelona wspomagają bowiem studiujące w legnickiej uczelni piłkarki ręczne drużyny MKS Zagłębie Lubin, która po raz drugi z rzędu wywalczyła kilka dni temu tytuł Mistrza Polski.

Wykaz wszystkich rozgrywek znajdziecie na profilu turnieju na Facebooku.

Legnicka uczelnia organizuje Akademickie Mistrzostwa Polski w Piłce Ręcznej Kobiet po raz pierwszy, ale ma spore doświadczenie w organizacji turniejów sportowych tej rangi w innych dyscyplinach. Była bowiem w ostatnich latach aż 13 razy gospodarzem ogólnopolskich, studenckich zmagań sportowych – m.in. w piłce ręcznej mężczyzn, piłce siatkowej kobiet i mężczyzn czy futsalu mężczyzn.

Źródło: Urząd Miejski w Legnicy

Previous Pobierz aplikację, wsiądź na rower i kręć kilometry
Next Zostań mistrzem legnickiego skateparku. Zapraszamy w sobotę na zawody

Może to Ci się spodoba

Młodzicy Siódemki Huras Legnica wywalczyli mistrzostwo kraju

Siódemka Huras Legnica wygrała 46:34 z Kusym Kraków w finale Pucharu ZPRP Młodzików. Zespół trenera Zygmunta Woźniczki po tytuł mistrza Polski w tej kategorii wiekowej (U-15) sięgnął drugi raz z

Ruszają Grody Piastowskie. Obejrzyj wyścig w sercu miasta

W czwartek, 19 sierpnia, na legnickim Rynku startuje 55. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „CCC Tour Grody Piastowskie”. O zwycięstwo walczy 16 ekip. O godzinie 18.00 rozpocznie się w Rynku prezentacja ekip zawodowych.

Świętowaliśmy awans Miedzi Legnica do ekstraklasy. To były radosne chwile

Kilka tysięcy osób świętowało awans Miedzi Legnica do ekstraklasy. Najpierw w sobotę na Polanie Angielskiej w parku Miejskim bawiliśmy się podczas rodzinnego pikniku Legnica Kibicuje. To wydarzenie uświetnili piłkarze Miedzi,

IV Mistrzostwa Polski Policji w Triathlonie odbyły się pod Wrocławiem

Po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią, Funkcjonariusze Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przy współpracy Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. dolnośląskiego oraz Zarządu IPA Region Wrocław zorganizowali IV

Regularne ćwiczenia w ciąży zmniejszają ryzyko cukrzycy ciążowej

Zdaniem ekspertów podczas ciąży nie trzeba rezygnować z gimnastyki, a jedynie ją skorygować i dopasować do danego trymestru. Dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom, na przykład wzmacniającym mięśnie dna miednicy, znacznie poprawia się kondycja organizmu

Mamy stadion nowoczesny, bezpieczny i z już po raz kolejny z najlepszą murawą

W rankingu Polskiego Związku Piłkarzy już po raz trzeci zawodnicy za najlepszą murawę w Fortuna 1 lidze uznali tę na Stadionie Miejskim im. Orła Białego w Legnicy. Podziękowania za  utrzymanie murawy

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź