W Legnicy piłkarki ręczne zagrają o akademickie mistrzostwo kraju

W Legnicy piłkarki ręczne zagrają o akademickie mistrzostwo kraju

26 maja w Legnicy rozpoczną się Akademickie Mistrzostwa Polski w Piłce Ręcznej Kobiet. Organizatorem prestiżowego turnieju jest Collegium Witelona Uczelnia Państwowa. Wstęp na wszystkie rozgrywki jest bezpłatny. Szykują się duże, sportowe emocje!

Mecz otwarcia – pomiędzy Collegium Witelona i drużyną Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu – połączony z ceremonią otwarcia Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Kobiet 2022, obędzie się 27 maja (piątek), o godz. 9.00, w hali OSiR przy ul. Lotniczej w Legnicy.

Witelonka po raz pierwszy w swojej historii będzie organizatorem ogólnopolskich, sportowych zmagań w tej dyscyplinie. Legnicka uczelnia została w ten sposób wyróżniona przez Zarząd Główny Akademickiego Związku Sportowego, który uznał jej ofertę za najlepszą w kraju.

Do Legnicy – w ramach Akademickich Mistrzostw Polski – przyjadą liczące się drużyny piłki ręcznej kobiet z aż piętnastu ośrodków akademickich, w tym tak ważnych uczelni jak m.in. Akademia Górniczo – Hutnicza czy Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Politechnika Śląska i Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Przyrodniczy czy Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu.

– Ponieważ większość akademickich drużyn piłki ręcznej kobiet w naszym kraju opiera się na studentkach – zawodniczkach, które na co dzień grają w najlepszych polskich drużynach ekstraklasy i pierwszej ligi, spodziewamy się naprawdę wysokiego poziomu turnieju – mówi Tomasz Chochołek, sekretarz AZS Collegium Witelona.

Silną reprezentację w zawodach będzie też miała Witelonka: drużynę Collegium Witelona wspomagają bowiem studiujące w legnickiej uczelni piłkarki ręczne drużyny MKS Zagłębie Lubin, która po raz drugi z rzędu wywalczyła kilka dni temu tytuł Mistrza Polski.

Wykaz wszystkich rozgrywek znajdziecie na profilu turnieju na Facebooku.

Legnicka uczelnia organizuje Akademickie Mistrzostwa Polski w Piłce Ręcznej Kobiet po raz pierwszy, ale ma spore doświadczenie w organizacji turniejów sportowych tej rangi w innych dyscyplinach. Była bowiem w ostatnich latach aż 13 razy gospodarzem ogólnopolskich, studenckich zmagań sportowych – m.in. w piłce ręcznej mężczyzn, piłce siatkowej kobiet i mężczyzn czy futsalu mężczyzn.

Źródło: Urząd Miejski w Legnicy

Previous Pobierz aplikację, wsiądź na rower i kręć kilometry
Next Zostań mistrzem legnickiego skateparku. Zapraszamy w sobotę na zawody

Może to Ci się spodoba

Joga pod chmurką to hit! Zapraszamy na kolejne zajęcia w poniedziałek

Ogromną popularnością cieszą się ćwiczenia na powietrzu w parku Miejskim. Najbliższe już w poniedziałek 9 sierpnia. Aż 60 osób przyszło na pierwsze z cyklu zajęcia poniedziałek z jogą, organizowane przez

Warto zapisać dziecko do szkoły mistrzów. Nabory do Legnickiego Klubu Taekwon-do

Wrzesień w Legnickim Klubie Taekwon-do to nabór do grup początkujących, zarówno trenujących w Szkole Podstawowej nr 7, jak i do grup przedszkolnych i wczesnoszkolnych, prowadzonych w ramach międzynarodowego Programu Taekwon-do

E-sport przyciąga coraz więcej graczy i widzów

Mistrzostwa w grach komputerowych ogląda blisko 256 mln osób na całym świecie. Rynek wart jest obecnie 0,5 mld dol., a w 2019 roku ma sięgnąć 1,1 mld dol. – wynika z szacunków Newzoo.

Pobierz aplikację, wsiądź na rower i kręć kilometry

1 czerwca rozpoczyna się rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, która potrwa do końca miesiąca. W akcji uczestniczy także po raz pierwszy Legnica.  Zachęcamy do pobrania aplikacji i udziału w

Frekwencja na meczach Ekstraklasy rośnie o 10 proc. rocznie.

Spotkania polskiej Ekstraklasy przyciągają coraz więcej widzów – wynika z raportu „Piłkarska liga finansowa” Deloitte. Średnia frekwencja na meczu ligowym to 9 tys. kibiców. Większe zainteresowanie przekłada się na wyższe przychody

Jak ćwiczyć w domu?

Jak zacząć uprawiać sport, jeśli nigdy nie trenowałeś? Jakie ćwiczenia należy wykonać? Czy muszę iść na  siłownie, czy mogę trenować w domu? Kto powie Ci, jak trenować w domu? A czy będzie rezultat takiego

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź