Mieszkaniec Legnicy spowodował kolizję będąc w stanie nietrzeźwości. Dzień wcześniej stracił prawo jazdy

Mieszkaniec Legnicy spowodował kolizję będąc w stanie nietrzeźwości. Dzień wcześniej stracił prawo jazdy

Za kierowanie pojazdem bez uprawnień, w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej odpowie mieszkaniec Legnicy. Mężczyzna mając 2 promile alkoholu w organizmie wsiadł za kierownicę swojego samochodu i spowodował kolizję. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Mimo licznych apeli policjantów o powstrzymanie się od jazdy samochodem po spożyciu alkoholu, to wciąż znajdują się osoby, które bagatelizują odpowiedzialność i zdrowie oraz życie swoje i innych ludzi. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z zagrożenia zdrowia a nawet życia, jakie niesie wsiadając za kierownicę po alkoholu czy środkach działających podobnie.

Brakiem odpowiedzialności wykazał się 61-letni legniczanin, który pomimo, że poprzedniego dnia stracił prawo jazdy za kierowanie w stanie nietrzeźwości, ponownie – nietrzeźwy wsiadł za kierownicę i tym razem spowodował kolizję. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia drogowego nikomu nic poważnego się nie stało.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zostali wezwani na ulicę Senatorską. Jak się na miejscu okazało, kierujący samochodem marki Renault najechał na tył poprzedzającego go pojazdu, którym kierująca zatrzymała się na czerwonym świetle.

Badanie stanu trzeźwości 61-latka wykazało 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że dzień wcześniej mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy, również za jazdę w stanie nietrzeźwości. Wówczas mężczyzna w organizmie miał prawie 2,5 promila alkoholu.
Legniczanin odpowie teraz za spowodowane kolizji drogowej, jazdę bez uprawnień i w stanie nietrzeźwości. Za te czyny grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda miejska Policji w Legnicy

Previous Odbyły się Targi Pracy, w których uczestniczyło wielu uchodźców
Next Pościg legnickiej drogówki - kierowca posiadał przy sobie narkotyki i był pod ich wpływem

Może to Ci się spodoba

Pościg legnickiej drogówki – kierowca posiadał przy sobie narkotyki i był pod ich wpływem

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, po pościgu zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Ponadto mężczyzna posiadał przy sobie narkotyki i znajdował się

Seniorze nie daj się oszukać! Rośnie świadomość wśród osób starszych

Na terenie powiatu jaworskiego i legnickiego doszło wczoraj do kilku prób oszukania seniorów metodą tzw. „na wnuczka” czy „na policjanta”. Na szczęście nasi starsi mieszkańcy województwa są dobrze wyedukowani i

Zlikwidowana kolejna plantacja marihuany

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu komendy miejskiej w Legnicy zatrzymali mężczyznę, który zajmował się uprawą marihuany w swoim mieszkaniu. Funkcjonariusze zabezpieczyli 42 sadzonki konopi indyjskich

Pożar ciągnika rolniczego w Dobroszowie

W dniu 16 lipca 2021 r. o godzinie 19:07 w miejscowości Dobroszów miał miejsce pożar ciągnika rolniczego. Do zdarzenia udały się dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3, zastęp z

Aresztowany za nękanie i groźby wobec byłej partnerki

Na 3 miesiące do aresztu trafił mężczyzna zatrzymany przez legnickich policjantów. Podejrzany uporczywie nękał swoją byłą partnerkę oraz groził uszkodzeniem ciała i pozbawieniem życia. Ponadto mężczyzna w miejscu pracy pokrzywdzonej

Areszt za nękanie i groźby wobec byłej partnerki

Na 3 miesiące do aresztu trafił mężczyzna zatrzymany przez legnickich policjantów. Podejrzany uporczywie nękał swoją byłą partnerkę oraz groził uszkodzeniem ciała i pozbawieniem życia. Ponadto mężczyzna w miejscu pracy pokrzywdzonej