Odbyły się Targi Pracy, w których uczestniczyło wielu uchodźców

Odbyły się Targi Pracy, w których uczestniczyło wielu uchodźców

Ponad 700 osób uczestniczyło w czwartek (19 maja) w Targach Pracy zorganizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Centrum Konferencyjnym Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przy ul. Rycerskiej.    

– Dzięki bezpośrednim spotkaniom z przedstawicielami pracodawców odwiedzający Targi  mieli  szansę zadawać pytania na temat  firmy i warunków pracy. Uczestnictwo w Targach Pracy dało możliwość zapoznania się z aktualnymi ofertami i ze ścieżką kariery w danej firmie, o czym nie można dowiedzieć się tylko z ogłoszenia o pracę – informuje Otylia Tułacz – Kostrzycka, zastępca dyrektora PUP.
Celem Targów Pracy było także umożliwienie spotkań obywatelom Ukrainy obecnie mieszkającym w Polsce z lokalnymi pracodawcami otwartymi na zatrudnienie obcokrajowców.  Jednocześnie eksperci z punktów konsultacyjnych  przekazali migrantom wiele istotnych informacji na temat warunków pobytu oraz przysługujących im praw.

Podczas wydarzenia można było skorzystać z porad specjalistów z instytucji tworzących  punkty konsultacyjne z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń społecznych, prawa podatkowego, straży granicznej oraz funduszy europejskich.  Odwiedzający  mogli spotkać się  z doradcą zawodowym, który pomagał określić największe zalety kandydata i obszary do rozwoju.

Źródło: Urząd Miejski w Legnicy

Previous Mauzoleum Piastów w Legnicy znów będzie otwarte dla zwiedzających
Next Mieszkaniec Legnicy spowodował kolizję będąc w stanie nietrzeźwości. Dzień wcześniej stracił prawo jazdy

Może to Ci się spodoba

Nadpłacony podatek zostanie zwrócony bez konieczności składania wniosku

36 tysięcy Dolnoślązaków, którzy dostają rentę lub emeryturę w wysokości od 4 920 do 12 800 zł dostanie w lutym zwrot nadpłaconego podatku. Odbędzie się to z urzędu i automatycznie,

Święto krakowskich policjantek, policjantów i pracowników

Dzisiaj (20 lipca br.) w Muzeum Lotnictwa Polskiego odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Przybyli na nią m. in. pełniący obowiązku Komendanta Wojewódzkiego

Kradł w firmie, w której był szefem

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który z firmy, w której był kierownikiem ukradł 5 telefonów komórkowych. Mężczyzna został namierzony i zatrzymany przez policjantów z „szóstki”.

Spotkanie robocze dotyczące przygotowań Sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO

Dzisiaj (27.03.br.) w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się spotkanie robocze przedstawicieli służb  zaangażowanych w przygotowanie Sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO. 41 Sesja Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO  odbędzie się

LBO 2021. Miasto szuka wykonawcy budowy boiska sportowego

o 13 sierpnia został przedłużony termin składania ofert na budowę boiska sportowego w sąsiedztwie placu zabaw przy ul. Stanisławowskiej. Zadanie ma być zrealizowane w ramach tegorocznej edycji Legnickiego Budżetu Obywatelskiego.

Umowa na budowę Domu Opieki nad Matką i Dzieckiem już podpisana

W Ratuszu podpisano dziś (12 stycznia) umowę na budowę Domu Opieki nad Matką i Dzieckiem – ofiarami przemocy w Legnicy. Umowę w obecności prezydenta Tadeusza Krzakowskiego podpisali jego zastępca Krzysztof

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź