Odbyły się Targi Pracy, w których uczestniczyło wielu uchodźców

Odbyły się Targi Pracy, w których uczestniczyło wielu uchodźców

Ponad 700 osób uczestniczyło w czwartek (19 maja) w Targach Pracy zorganizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Centrum Konferencyjnym Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przy ul. Rycerskiej.    

– Dzięki bezpośrednim spotkaniom z przedstawicielami pracodawców odwiedzający Targi  mieli  szansę zadawać pytania na temat  firmy i warunków pracy. Uczestnictwo w Targach Pracy dało możliwość zapoznania się z aktualnymi ofertami i ze ścieżką kariery w danej firmie, o czym nie można dowiedzieć się tylko z ogłoszenia o pracę – informuje Otylia Tułacz – Kostrzycka, zastępca dyrektora PUP.
Celem Targów Pracy było także umożliwienie spotkań obywatelom Ukrainy obecnie mieszkającym w Polsce z lokalnymi pracodawcami otwartymi na zatrudnienie obcokrajowców.  Jednocześnie eksperci z punktów konsultacyjnych  przekazali migrantom wiele istotnych informacji na temat warunków pobytu oraz przysługujących im praw.

Podczas wydarzenia można było skorzystać z porad specjalistów z instytucji tworzących  punkty konsultacyjne z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń społecznych, prawa podatkowego, straży granicznej oraz funduszy europejskich.  Odwiedzający  mogli spotkać się  z doradcą zawodowym, który pomagał określić największe zalety kandydata i obszary do rozwoju.

Źródło: Urząd Miejski w Legnicy

Previous Mauzoleum Piastów w Legnicy znów będzie otwarte dla zwiedzających
Next Mieszkaniec Legnicy spowodował kolizję będąc w stanie nietrzeźwości. Dzień wcześniej stracił prawo jazdy

Może to Ci się spodoba

Światowy producent drożdży rozwija zakład w Legnicy

Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski uczestniczył w uroczystym otwarciu kolejnej wieży suszarniczej w działającej od 23 lat w Legnicy firmy Lesaffre Ingredients Services Polska. Filia LIS France została założona w 2000

Dni Bezpiecznego Internetu

W ramach obchodów Dni Bezpiecznego Internetu (Tygodnia Bezpiecznego Internetu) w 2017 roku obchodzonego pod hasłem „Razem zmieniamy Internet na lepsze”, policjanci Wydziału Prewencji KWP w Krakowie wspólnie z dyrekcją oraz

Kradł w firmie, w której był szefem

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który z firmy, w której był kierownikiem ukradł 5 telefonów komórkowych. Mężczyzna został namierzony i zatrzymany przez policjantów z „szóstki”.

Odszkodowania za błędy medyczne. Twoje prawo do sprawiedliwości

Jeśli doświadczyłeś błędu medycznego, wiesz, jak traumatyczne to może być. Jednak nie jesteś sam. Istnieją prawa i środki, które mogą Ci pomóc w uzyskaniu sprawiedliwości i odszkodowania, które Ci się

Szczęśliwy finał poszukiwań niedoszłego samobójcy

Gorliccy policjanci wspólnie z druhami OSP oraz ratownikami GOPR odnaleźli 53-letniego zdesperowanego mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo. Mężczyzna bezpiecznie trafił do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy. 21 sierpnia br. do

Święto Policji w KPP w Krakowie

Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie, odbyła się uroczystość upamiętniająca 98 rocznicę powstania polskiej Policji. W obchodach udział wzięli: insp. Krzysztof Król, Komendant Powiatowy Policji w Krakowie, mł. insp.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź