Legnica promuje idee Green City. Angażujemy się w szereg proekologicznych akcji

Legnica promuje idee Green City. Angażujemy się w szereg proekologicznych akcji

Grupa Accolade, Raben Logistics Polska i miasto Legnica połączyły siły w ramach akcji „Nasze Green Light dla Ziemi” mającej na celu edukację ekologiczną. Finał miał miejsce 21 maja w parku przemysłowym Accolade przy ul. Spółdzielczej podczas którego wyłoniono również zwycięską drużynę legnickiej akcji sprzątania świata.  Uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych w Legnicy w nagrodę pojadą na wycieczkę autokarową.

Pierwszy etap akcji trwał od 4 do 18 maja 2022 r. W jego trakcie, pięć drużyn z legnickich szkół (I LO, II LO, Zespół Szkół Samochodowych, Zespół Szkół Ekonomicznych i Szkoła Podstawowa nr 7), w sumie 131 osób, zebrało 33 tys. litrów śmieci. Podczas finału w  sobotę, 21 maja, w parku Accolade odbyło się m.in. sadzenie drzew, rodzinne warsztaty tworzenia domków dla owadów. Uczestnicy przygotowali także 35 budek dla jerzyków, które zawisną we wcześniej wyselekcjonowanych miejscach na terenie parku. Fundacja Zielona Akcja przeprowadziła zajęcia edukacyjne związane z przyrodą, a uczestnicy mogli również doszkolić się w zakresie bezpieczeństwa na drodze.

Grupa Accolade, właściciel parku przemysłowego w Legnicy i Raben Logistics Polska,  jego główny najemca  zostali partnerami akcji „Nasze Green Light dla Ziemi”, inicjatywy w ramach sprzątania świata, skierowanej do szkół. Jej organizatorem był wydział promocji i komunikacji społecznej Urzędu Miasta Legnicy przy współpracy z Legnickim Forum Młodzieży.

– Legnica to miasto promujące idee Green City. Angażujemy się w szereg proekologicznych akcji i staramy się, aby również zachęcać do tego mieszkańców. Eko-eventy to dziś najbardziej atrakcyjna forma promocji właściwego stylu życia w dobrym otoczeniu – mówi Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy.

– W akcję mocno zaangażowała się młodzież, działająca w Legnickim Forum Młodzieży, dlatego że ma świadomość, jak ważne jest dbanie o naszą przestrzeń, w której żyjemy  – dodaje  Jakub Należny, pełnomocnik prezydenta Legnicy ds. dzieci i młodzieży. – Cieszę się, że ci młodzi ludzie pozytywnie wpływają na swoich rówieśników. Dzięki temu kształtujemy cały czas naszą świadomość ekologiczną. Pomaga nam w tym  współpraca z firmami odpowiedzialnymi społecznie takimi jak: Accolade czy Raben Logistic Polska.

Accolade, to międzynarodowy inwestor, dostarczający najwyższej jakości infrastrukturę dla biznesu w Europie. Firma jest od dwóch lat obecna w Legnicy, inwestując ponad 123 mln euro w budowę dwóch  nowoczesnych parków magazynowych, o docelowej wielkości niemal 150 tys.  kw.

– Zrównoważone i ekologiczne podejście do prowadzenia biznesu jest jednym z naszych priorytetów. Chcemy być odpowiedzialnym partnerem, dlatego angażujemy się w projekty wspierające ochronę środowiska oraz istotne dla społeczności Legnicy. –wyjaśnia Małgorzata Więcko, dyrektor asset management Accolade w Polsce.

Największym najemcą tego parku jest logistyczna firma Raben. – Odpowiedzialność społeczna oraz troska o środowisko naturalne są wpisane w DNA naszej spółki. Dlatego też chętnie przyłączamy się do pro środowiskowych inicjatyw. Podczas legnickiego spotkania mogliśmy też pokazać choćby niektóre działania związane z naszą Strategią Zrównoważonego Rozwoju i pracą nad zmniejszeniem śladu węglowego  – komentuje Andrzej Bielecki,  dyrektor regionu Raben Logistics Polska w Legnicy.

Źródło: Urząd Miejski w Legnicy

Previous Zapraszamy do Rynku na wystawę fotografii Elżbiety Dzikowskiej
Next Podejrzany o otrucie psa w rękach legnickich policjantów

Może to Ci się spodoba

Odprawa służbowa Zastępców Komendantów Wojewódzkich (Stołecznego) Policji ds. kryminalnych

W dniach 6 – 7 lutego 2017 r. w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym „Dafne” w Zakopanem odbyła się odprawa służbowa zastępców komendantów wojewódzkich (Stołecznego) Policji ds. kryminalnych, poświęcona podsumowaniu realizacji zadań przez

Mezoterapia – korzyści, rodzaje, charakterystyka

Walka z upływem czasu o jędrną skórę i młody wygląd nie jest łatwa. Osoby, których pasją jest dbanie o urodę mogą skorzystać z Mezoterapii. Do zabiegu należy się odpowiednio przygotować.

Szczęśliwy finał poszukiwań niedoszłego samobójcy

Gorliccy policjanci wspólnie z druhami OSP oraz ratownikami GOPR odnaleźli 53-letniego zdesperowanego mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo. Mężczyzna bezpiecznie trafił do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy. 21 sierpnia br. do

Sprawca brutalnego rozboju został zatrzymany przez krakowskich policjantów

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali sprawcę rozboju do jakiego doszło pod koniec listopada ubiegłego roku. Wówczas na wracającego po pracy do domu kierowcę MPK napadł mężczyzna. Usłyszał

39-letni sprawca śmiertelnego potrącenia pieszej, który uciekł z miejsca wypadku, został zatrzymany w pościgu przez policjantów OPP w Krakowie

Wczoraj, około godz.17:30 na ul. Potrzask w Krakowie doszło do wypadku śmiertelnego w którym zginęła piesza. Jak ustalili policjanci, 39-letni kierujący samochodem osobowym marki Opel Vectra w pewnym momencie utracił

Służba i pasja – spotkanie pań w MSWiA w dniu ich święta

Z okazji Dnia Kobiet Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak zaprosił wyróżniające się funkcjonariuszki służb mundurowych. Jedną z nich była przedstawicielka małopolskiej Policji starszy sierżant Patrycja Pszczelińska. 8 marca

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź