4 przewagi mieszkań z rynku pierwotnego nad wtórnym

4 przewagi mieszkań z rynku pierwotnego nad wtórnym

Osoby, które planują kupno mieszkania, stają przed niezwykle trudną decyzją. Znalezienie idealnego miejsca do życia lub inwestycji pod wynajem może przyprawić o zawrót głowy. Czy warto więc postawić na lokum z rynku pierwotnego czy też z drugiej ręki? Poznaj cztery powody, dla których warto zdecydować się na nowe mieszkania od dewelopera.

Mieszkanie nowe czy z rynku wtórnego?

Przeglądając mieszkania na sprzedaż, pochodzące z rynku pierwotnego oraz wtórnego, zwróć uwagę na kilka istotnych czynników.

Lokalizacja

Mieszkania na sprzedaż znajdują się zarówno na przedmieściach, obrzeżach większych miast, jak i w ścisłym centrum. Szukasz spokojnego osiedla dla siebie i dzieci? Dobrą opcją może okazać się lokum położone nieco dalej od serca miasta, z dostępem do parków, terenów rekreacyjnych, szkoły i przychodni lekarskiej. Z kolei wielu młodych ludzi ceni szeroko pojętą rozrywkę i kulturę, m.in. kino, teatr, muzea – w ich przypadku może sprawdzić się mieszkanie w centrum.

Bezpieczeństwo

Zapisy ustawy deweloperskiej chronią interesy kupującego. Nabycie mieszkania z rynku wtórnego jest nieco trudniejsze. Może wiązać się z wadami prawnymi nieruchomości, czyli świadczeniami na rzecz osób trzecich czy wpisem do rejestru zabytków, o którym nie został poinformowany kupujący. Ponadto wynikają z niego dodatkowe koszty, np. zapłata podatku PCC. Wystarczy jednak zwrócić się o pomoc do pośrednika nieruchomości, który pomoże w bezpieczny sposób kupić lokum.

Urządzenie i wyposażenie

Nieruchomości kupowane na rynku pierwotnym od podstaw. Wszystkie elementy są jednak nowe, dzięki czemu mieszkańcy nie muszą martwić się zbliżającym się remontem. Istnieje możliwość dokupienia opcji wykończenia pod klucz, co zdejmuje z kupującego obowiązek nabycia materiałów i poszukiwania ekipy remontowej. Z drugiej strony, na rynku wtórnym dostępne są mieszkania odnowione, z umeblowaniem. Nigdy jednak nie ma pewności, jakiej jakości materiały zostały wykorzystane przy remoncie.

4 powody, dla których warto zainwestować w mieszkania od dewelopera

Dlaczego więc warto zdecydować się na inwestycje mieszkaniowe od dewelopera? Oto cztery najważniejsze powody:

Nowoczesne standardy wykończenia

Mieszkania na sprzedaż z rynku pierwotnego zlokalizowane są w nowych lub zrewitalizowanych budynkach. Każdy nabywca ma więc pewność, że . Ponadto sam budynek, jak również przestrzeń wspólna, są zazwyczaj urządzone zgodnie z panującymi w budownictwie trendami. Wiele inwestycji oferuje miejsca parkingowe na terenie zewnętrznym lub w parkingu podziemnym.

Atrakcyjne udogodnienia

Deweloperskie inwestycje mieszkaniowe często oferują dostęp do siłowni umiejscowionej na dziedzińcu czy plac zabaw dla najmłodszych. Wiele mieszkań posiada przestronne balkony, a nawet ogródki, co sprawia, że mieszkańcy mogą poczuć się jak w domu jednorodzinnym.

Otoczenie

Duża część nowych inwestycji budowana jest przy parkach, np. wrocławskie mieszkania z rynku pierwotnego na Zakrzowie. Nowopowstałe osiedla są pełne zieleni nawet w miejscach, gdzie zwykle jej brakuje, m.in. na Śródmieściu i w Starym Mieście w stolicy Dolnego Śląska. To duża zaleta dla osób ceniących dostęp do obszarów rekreacyjnych i bliskości natury.

Zakres prac wykończeniowych

Choć mieszkania z rynku pierwotnego należy wykończyć, zakupić umeblowanie i sprzęt – niejednokrotnie może być to rozwiązanie tańsze, niż remont lokum z drugiej ręki. Często nowy nabywca, kupując mieszkanie z rynku wtórnego, nie zdaje sobie sprawy z wszystkich wad, które kryje w sobie nieruchomość. Być może niezbędna będzie wymiana instalacji elektrycznej, grzejników czy innych elementów, niewidocznych na pierwszy rzut oka. To generuje dodatkowe koszty, a także zabiera mnóstwo czasu.

Jeżeli pragniesz mieć mieszkanie spełniające Twoje najważniejsze potrzeby, w którym n– postaw na rynek pierwotny. Mnogość nowych inwestycji, czy to w Krakowie, Wrocławiu, czy innym mieście – może pozwolić Ci wybrać miejsce idealne do życia lub pod wynajem.

Previous Jak ćwiczyć w domu?
Next Piramida żywieniowa – co warto o niej wiedzieć?

Może to Ci się spodoba

Mieszkańcy Krakowa zgłosili 600 projektów do sfinansowania przez miasto w ramach budżetu obywatelskiego

Warszawa kończy dziś głosowanie nad budżetem partycypacyjnym, krakowianie będą mieli na to czas na przełomie września i października. Wiele z 600 propozycji złożonych w ramach budżetu obywatelskiego potwierdziło priorytety władz Krakowa. Zbieżność oczekiwań mieszkańców

Usługi sprzątania we Wrocławiu i okolicach

Wrocław i okolice to miejsca, w których wiele osób poszukuje skutecznych usług sprzątania, które pomogą im utrzymać czystość i porządek w swoich domach, mieszkaniach czy klatkach schodowych. Profesjonalne firmy sprzątające

Czym jest Polski Fundusz Energetyczny FIZAN

Polski Fundusz Energetyczny jest funduszem inwestycyjnym zamkniętym, realizującym w swojej istocie ideę polegającą na budowaniu wartości jego spółek portfelowych, dobranych zgodnie z wartościami oraz kryteriami wyrażonymi w jego statucie. Pośrednio

W Małopolsce powstała nowa instalacja przetwarzania odpadów komunalnych o wartości 40 mln zł

Oddana w tym tygodniu do użytku instalacja przetwarzania odpadów komunalnych ZGOK w Balinie zredukuje o około 60 proc. poziom składowania odpadów na terenie zachodniej Małopolski. Zgodnie z decyzją środowiskową zakład może przetwarzać 58 tys. ton

Jak zwiększyć współczynnik konwersji przy pomocy e-mail marketingu?

E-mail marketing to jedna z najbardziej skutecznych form komunikacji bezpośredniej z klientami. Obecnie, dzięki rozwojowi technologii, dystrybucja korespondencji reklamowej stała się łatwiejsza i tańsza, niż kiedykolwiek wcześniej. Jak zoptymalizować firmowy

Polski rynek nieruchomości handlowych atrakcyjny dla inwestorów

Wysoka aktywność zagranicznych inwestorów na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. W I półroczu wartość transakcji przekroczyła 2 mld euro – podaje JLL. Transakcje na rynku handlowych wyniosły ponad 1 mld euro.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź