Zapraszamy do Rynku na wystawę fotografii Elżbiety Dzikowskiej

Zapraszamy do Rynku na wystawę fotografii Elżbiety Dzikowskiej

W legnickim Rynku pojawili się mieszkańcy Etiopii, Jemenu, Filipin, Indii i wielu innych krajów Europy, Azji, Afryki i Ameryki Łacińskiej. Te wspaniałe portrety tworzą wystawę fotografii „Uśmiech Świata” autorstwa niezrównanej polskiej podróżniczki – Elżbiety Dzikowskiej, która od lat przemierza świat i uwiecznia  jego egzotycznych mieszkańców.

Autorka, znana z legendarnego programu „Pieprz i Wanilia”, realizowanego z Tonym Halikiem jest również znakomitym fotografikiem. Jej sztuka  skłania do przemyśleń nad wieloma problemami, które nurtują świat, nad wielokulturowością naszego globu, jego różnorodnością oraz szacunkiem dla innych.

Ryszard Kapuściński, tak opisał dzieła z cyklu „Uśmiech Świata”: „… Razem z autorką podróżujemy przez kraje i kontynenty, konstatując z radością, że jedną z cech łączących ludzi wszystkich ras i kultur jest zdolność do uśmiechania się, zdolność, którą posiadamy wszyscy niezależnie od tego, jaki mamy kolor skóry, jakim mówimy językiem, jaką wyznajemy religię…”

Uśmiech zbliża i jednoczy ludzi, czyni nas piękniejszymi, młodszymi, życzliwszymi, optymistyczniej nastawionymi do świata. Uśmiech ułatwia życie, jest najlepszym terapeutą i dostępnym dla każdego językiem międzynarodowym.

Zapraszamy na spotkanie z bohaterami fotografii Elżbiety Dzikowskiej, które w pozytywny sposób ukazują świat, niosąc – oprócz walorów artystycznych – ważne przesłanie o jego różnorodności kulturowej, tolerancji i potrzebie pokoju, tak ważnym, w czasach niepokoju i ograniczeń.

Źródło: Urząd Miejski w Legnicy

Previous W naszym mieście przysięgę złożyło ponad 100 terytotrialsów
Next Legnica promuje idee Green City. Angażujemy się w szereg proekologicznych akcji

Może to Ci się spodoba

Zapraszamy na Święto Legnicy. Startujemy 24 czerwca

Zapraszamy na Święto Legnicy. Startujemy 24 czerwca Czeka nas wiele wrażeń i świetnej zabawy Wraca Święto Legnicy! W tym roku spotkamy się na Polanie Angielskiej znajdującej się w sercu Parku Miejskiego w dniach 24-25 czerwca (sobota-niedziela).

Elżbieta Dzikowska zabrała nas w podróż dookoła świata. Niezwykłą podróż

To był wieczór pełen przygód, egzotycznych podróży, sztuki, kulinarnych wrażeń i przede wszystkim spotkaniem z niezwykłą Elżbietą Dzikowską. Wybitna podróżniczka zabrała nas we wtorek (24 maja) w podróż dookoła świata

Letnie Granie w Legnicy. Spotkajmy się w piątek na koncercie przy fontannach

W piątek 13 sierpnia o godz. 17.00 w Parku Miejskim (przy fontannach) wystąpią Kamil Zemła i Agata Hdymacz, którzy zagrają wiązkę przebojów na akordeon i skrzypce. Usłyszeć będziemy mogli m.in. doskonale znany walc z filmu „Noce i dnie”.

Łąka kwietna w parku Miejskim

Na Polanie Angielskiej w zabytkowym parku Miejskim w Legnicy została założona łąka kwietna, która będzie stanowiła wielosezonową ozdobę naszego parku. Łąka kwietna nie tylko kompozycyjnie wpisuje się w charakter założenia

Spotkajmy się w sobotę na Delfinku. Będzie mnóstwo atrakcji dla dzieci i młodzieży

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zaprasza dzieci i młodzież do udziału w wydarzeniu „Wodne zabawy na Delfinku”. Spotykamy się w najbliższą sobotę – 15 stycznia o godz. 10.00 na basenie Delfinek.

Zapraszamy na koncert pamięci Henryka Karlińskiego

W sobotę, 22 stycznia – odbędzie się przeniesiony z 5 grudnia ubr. coroczny koncert Chóru Madrygał poświęcony Henrykowi Karlińskiemu. Oprócz założonego przez Henryka Karlińskiego Chóru Madrygał na scenie pojawią się również fantastyczni

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź