Jak ćwiczyć w domu?

Jak ćwiczyć w domu?

Jak zacząć uprawiać sport, jeśli nigdy nie trenowałeś? Jakie ćwiczenia należy wykonać? Czy muszę iść na  siłownie, czy mogę trenować w domu? Kto powie Ci, jak trenować w domu? A czy będzie rezultat takiego treningu w domu? Trening w domu jest wygodny i opłacalny!

Wygodnie jest trenować w domu. Aby ćwiczyć, nie musisz gdzieś chodzić ani chodzić, dostosowywać swoje sprawy do harmonogramu treningów, kupować drogiej odzieży sportowej i specjalnego sprzętu – na początek wystarczy para hantli, dywanik i zwykłe krzesło.

Dowiedz się więcej: Jak urządzić siłownię w domu?

W domu możesz trenować nawet wtedy, gdy dziecko śpi – co jest bardzo wygodne dla młodych mam. Ale treningi w domu mają swoje pułapki. I powinieneś o nich wiedzieć.

Optymalne ćwiczenia w domu dla początkujących

Wybór ćwiczeń zależy od tego, jaki cel sobie stawiasz – budować masę mięśniową, schudnąć, rozwijać wytrzymałość i tak dalej. W zależności od celu musisz zbudować program treningowy.

Trening cardio

Ma na celu wzmocnienie mięśnia sercowego, utratę wagi, zwiększenie wytrzymałości oraz wzmocnienie układu mięśniowo-szkieletowego.
Odpowiednie są wszystkie ćwiczenia dynamiczne – skoki, pompki, skręcanie, przysiady oraz sporty cykliczne – bieganie, pływanie, jazda na rowerze.

Ważne jest, aby monitorować puls. Nie zaleca się trenowania z pulsem powyżej 150 uderzeń na minutę, na przykład zajęcia wirowania na rowerze stacjonarnym – takie obciążenie jest nadmierne dla początkującego sportowca amatora.

Jeśli bolą Cię stawy lub masz problemy z nadwagą, najlepiej zacząć trening od chodzenia i ćwiczeń aerobowych na różne grupy mięśniowe. I dopiero wtedy przejdź do biegania i bardziej intensywnych ćwiczeń aerobowych. 

Trening siłowy dla początkujących

Wzmocnij mięśnie, chrząstki, stawy.

Zalecane ćwiczenia: pompki (dobre ćwiczenie rozgrzewkowe, które również zwiększa wytrzymałość fizyczną), podciąganie, praca z ciężarem ciała i lekkie ciężary, takie jak hantle.

Obciążenie w treningu powinno być naprzemienne. Na przykład, jeśli ćwiczysz 2 razy w tygodniu, w pierwszym treningu skup się na nogach i brzuchu, a w następnym treningu pompuj mięśnie klatki piersiowej, pleców i ramion.

Ważne jest, aby zrozumieć, że początkujący nie powinien zaczynać od obciążeń o dużej mocy. Najlepiej zacząć od cardio, a następnie, gdy organizm już przystosowuje się do procesu treningowego, połączyć ćwiczenia siłowe.

Jak prawidłowo trenować, aby odnieść sukces?

Aby schudnąć, zwiększyć wytrzymałość i zbudować mięśnie, ćwiczenia raz w tygodniu to za mało, potrzebujesz przynajmniej 2-3 sesji.

Nie zaczynaj ćwiczeń bez rozgrzewki. Pomaga nie tylko rozgrzać mięśnie i przyspieszyć metabolizm, ale także psychicznie dostroić się do kondycji. Ćwiczenia rozgrzewające należy wykonywać w miarowym tempie, bez gwałtownych ruchów i szarpnięć.

Kluczem do sukcesu jest właściwa technika ćwiczeń. Wszystko jest ważne – od przyjęcia pozycji wyjściowej po najdrobniejsze niuanse. Na przykład, jeśli podczas wykonywania wykroków bocznych pięta nogi podpierającej odrywa się od podłogi, a kolano wysuwa się przed palec, jest to niebezpieczne dla stawów i kręgosłupa. I wcale nie jest skuteczny we wzmacnianiu mięśni i odchudzaniu.
Błędy w technice przysiadu są również szkodliwe dla kręgosłupa i stawów kolanowych. Musisz prawidłowo przysiadać, w wolnym tempie, nie schodząc poniżej kolan.

Aby uniknąć tych i innych błędów, możesz:

  • ćwiczyć przed lustrem;
  • nagrywać trening na wideo i obejrzeć wideo, oceniając swoją technikę i zauważając błędy.

I nie zapominaj, że oprócz kompetentnego treningu ważne jest obserwowanie wzorców snu i prawidłowe odżywianie .

Previous Wielka Czerwcówka z Modrzejewską. Zapraszamy na maraton teatralny
Next 4 przewagi mieszkań z rynku pierwotnego nad wtórnym

Może to Ci się spodoba

80 proc. Polaków skarży się na ból pleców

Osiem godzin w pracy w pozycji siedzącej, odpoczynek przed telewizorem, częste korzystanie z samochodu i dźwiganie zakupów mogą skutkować uciążliwymi bólami pleców. Z tym problemem może się zmagać nawet 8 na 10 Polaków. Zdaniem

Joga pod chmurką powraca już w czerwcu. Zapisz się na zajęcia

Ciesząca się ogromną popularnością joga na powietrzu w parku Miejskim powraca już w czerwcu. Na cykl zajęć zaprasza legnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Joga pod chmurką to płynne praktyki w

Juniorzy Siódemki Huras Legnica wicemistrzami Dolnego Śląska. Gratulujemy

Dobiegł końca sezon Dolnośląskiej Ligi Juniorów w piłce ręcznej mężczyzn. W ostatnim meczu Siódemka Huras Legnica przegrała na wyjeździe 19:25 z SMS Zagłębie Lubin, które zostało mistrzem województwa i tym

Legniccy pływacy biją kolejne rekordy i zdobywają medale. Brawo

Zawodniczki i zawodnicy legnickiego Klubu Sportowego Wankan wywalczyli siedem medali na mityngu pływackim w Oświęcimiu. Na basenie o długości 25 metrów rywalizowało 647 pływaków ze 103 klubów, w tym dziewięcioosobowa 

LBO 2021. Powstanie chodnik i skwer na ul. Goździkowej. Wybrano wykonawcę

Legnicka firma Budromos wygrała przetarg na I etap zadania budowa chodnika i skweru na ul. Goździkowej. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach Legnickiego Budżetu Obywatelskiego. Zakres zadania obejmuje m.in.: budowę chodnika

Mamy stadion nowoczesny, bezpieczny i z już po raz kolejny z najlepszą murawą

W rankingu Polskiego Związku Piłkarzy już po raz trzeci zawodnicy za najlepszą murawę w Fortuna 1 lidze uznali tę na Stadionie Miejskim im. Orła Białego w Legnicy. Podziękowania za  utrzymanie murawy

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź