Jak ćwiczyć w domu?

Jak ćwiczyć w domu?

Jak zacząć uprawiać sport, jeśli nigdy nie trenowałeś? Jakie ćwiczenia należy wykonać? Czy muszę iść na  siłownie, czy mogę trenować w domu? Kto powie Ci, jak trenować w domu? A czy będzie rezultat takiego treningu w domu? Trening w domu jest wygodny i opłacalny!

Wygodnie jest trenować w domu. Aby ćwiczyć, nie musisz gdzieś chodzić ani chodzić, dostosowywać swoje sprawy do harmonogramu treningów, kupować drogiej odzieży sportowej i specjalnego sprzętu – na początek wystarczy para hantli, dywanik i zwykłe krzesło.

Dowiedz się więcej: Jak urządzić siłownię w domu?

W domu możesz trenować nawet wtedy, gdy dziecko śpi – co jest bardzo wygodne dla młodych mam. Ale treningi w domu mają swoje pułapki. I powinieneś o nich wiedzieć.

Optymalne ćwiczenia w domu dla początkujących

Wybór ćwiczeń zależy od tego, jaki cel sobie stawiasz – budować masę mięśniową, schudnąć, rozwijać wytrzymałość i tak dalej. W zależności od celu musisz zbudować program treningowy.

Trening cardio

Ma na celu wzmocnienie mięśnia sercowego, utratę wagi, zwiększenie wytrzymałości oraz wzmocnienie układu mięśniowo-szkieletowego.
Odpowiednie są wszystkie ćwiczenia dynamiczne – skoki, pompki, skręcanie, przysiady oraz sporty cykliczne – bieganie, pływanie, jazda na rowerze.

Ważne jest, aby monitorować puls. Nie zaleca się trenowania z pulsem powyżej 150 uderzeń na minutę, na przykład zajęcia wirowania na rowerze stacjonarnym – takie obciążenie jest nadmierne dla początkującego sportowca amatora.

Jeśli bolą Cię stawy lub masz problemy z nadwagą, najlepiej zacząć trening od chodzenia i ćwiczeń aerobowych na różne grupy mięśniowe. I dopiero wtedy przejdź do biegania i bardziej intensywnych ćwiczeń aerobowych. 

Trening siłowy dla początkujących

Wzmocnij mięśnie, chrząstki, stawy.

Zalecane ćwiczenia: pompki (dobre ćwiczenie rozgrzewkowe, które również zwiększa wytrzymałość fizyczną), podciąganie, praca z ciężarem ciała i lekkie ciężary, takie jak hantle.

Obciążenie w treningu powinno być naprzemienne. Na przykład, jeśli ćwiczysz 2 razy w tygodniu, w pierwszym treningu skup się na nogach i brzuchu, a w następnym treningu pompuj mięśnie klatki piersiowej, pleców i ramion.

Ważne jest, aby zrozumieć, że początkujący nie powinien zaczynać od obciążeń o dużej mocy. Najlepiej zacząć od cardio, a następnie, gdy organizm już przystosowuje się do procesu treningowego, połączyć ćwiczenia siłowe.

Jak prawidłowo trenować, aby odnieść sukces?

Aby schudnąć, zwiększyć wytrzymałość i zbudować mięśnie, ćwiczenia raz w tygodniu to za mało, potrzebujesz przynajmniej 2-3 sesji.

Nie zaczynaj ćwiczeń bez rozgrzewki. Pomaga nie tylko rozgrzać mięśnie i przyspieszyć metabolizm, ale także psychicznie dostroić się do kondycji. Ćwiczenia rozgrzewające należy wykonywać w miarowym tempie, bez gwałtownych ruchów i szarpnięć.

Kluczem do sukcesu jest właściwa technika ćwiczeń. Wszystko jest ważne – od przyjęcia pozycji wyjściowej po najdrobniejsze niuanse. Na przykład, jeśli podczas wykonywania wykroków bocznych pięta nogi podpierającej odrywa się od podłogi, a kolano wysuwa się przed palec, jest to niebezpieczne dla stawów i kręgosłupa. I wcale nie jest skuteczny we wzmacnianiu mięśni i odchudzaniu.
Błędy w technice przysiadu są również szkodliwe dla kręgosłupa i stawów kolanowych. Musisz prawidłowo przysiadać, w wolnym tempie, nie schodząc poniżej kolan.

Aby uniknąć tych i innych błędów, możesz:

  • ćwiczyć przed lustrem;
  • nagrywać trening na wideo i obejrzeć wideo, oceniając swoją technikę i zauważając błędy.

I nie zapominaj, że oprócz kompetentnego treningu ważne jest obserwowanie wzorców snu i prawidłowe odżywianie .

Previous Wielka Czerwcówka z Modrzejewską. Zapraszamy na maraton teatralny
Next 4 przewagi mieszkań z rynku pierwotnego nad wtórnym

Może to Ci się spodoba

Joga pod chmurką to hit! Zapraszamy na kolejne zajęcia w poniedziałek

Ogromną popularnością cieszą się ćwiczenia na powietrzu w parku Miejskim. Najbliższe już w poniedziałek 9 sierpnia. Aż 60 osób przyszło na pierwsze z cyklu zajęcia poniedziałek z jogą, organizowane przez

Świętowaliśmy awans Miedzi Legnica do ekstraklasy. To były radosne chwile

Kilka tysięcy osób świętowało awans Miedzi Legnica do ekstraklasy. Najpierw w sobotę na Polanie Angielskiej w parku Miejskim bawiliśmy się podczas rodzinnego pikniku Legnica Kibicuje. To wydarzenie uświetnili piłkarze Miedzi,

Młodzieżowa piłka ręczna wraca po wakacjach

W dniach 10-12 września 2021 r. odbyła się w Legnicy część męska turnieju piłki ręcznej pod nazwą XVI Festiwal Piłki Ręcznej LION CUP Legnica 2021. Organizatorem był UKS Dziewiątka Legnica

Pół wieku Miedzi Legnica. Muzeum Miedzi zaprasza na wystawę

Muzeum Miedzi (w gmachu głównym) zaprasza w piątek (10 września) o godz.17.00 na wernisaż wystawy Hej, Miedź!!! 50 lat klubu piłkarskiego Miedź Legnica. Jest ona podsumowaniem, a zarazem przypomnieniem najważniejszych

Juniorzy Siódemki Huras Legnica wicemistrzami Dolnego Śląska. Gratulujemy

Dobiegł końca sezon Dolnośląskiej Ligi Juniorów w piłce ręcznej mężczyzn. W ostatnim meczu Siódemka Huras Legnica przegrała na wyjeździe 19:25 z SMS Zagłębie Lubin, które zostało mistrzem województwa i tym

LBO 2021. Powstanie chodnik i skwer na ul. Goździkowej. Wybrano wykonawcę

Legnicka firma Budromos wygrała przetarg na I etap zadania budowa chodnika i skweru na ul. Goździkowej. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach Legnickiego Budżetu Obywatelskiego. Zakres zadania obejmuje m.in.: budowę chodnika

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź