Rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

Rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

1 czerwca rozpoczęła się rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, w której uczestniczy również Legnica. Jest to rywalizacja miast i gmin zapoczątkowana w 2019 r. przez Bydgoszcz. Zasady rywalizacji są proste-rowerzyści pobierają specjalnie stworzoną na potrzeby akcji darmową aplikację, która rejestruje trasy i ich długości. Uczestnik sam decyduje, dla którego z miast „kręci kilometry”.

My oczywiście zachęcamy do wykręcenia jak największej ilości kilometrów dla Legnicy. Jeździć można zarówno po mieście, jak i poza nim, także na wakacjach. Zachęcamy do udziału oraz zapraszania rodziny i znajomych.

Aby wziąć udział, należy pobrać aplikację na telefon z Google Play lub App Store. Jest ona przydatna przez cały rok. Pozwala rejestrować nie tylko jazdę na rowerze, ale także bieganie, chodzenie czy np. jazdę konną. Zapisuje trasę na mapie, średnią prędkość, wysokość n.p.m. i wiele innych parametrów. Pozwala prowadzić statystyki, zdobywać odznaki. Dodajmy, że akcja zachęca zdrowej, sportowej, rywalizacji i wspólnej zabawy, propagującej aktywny tryb życia. Udział w niej dla uczestników jest całkowicie bezpłatny!

Źródło: Urząd Miejski w Legnicy

Previous Ponad 6 mln zł dotacji na budowę wiaduktu w Legnicy
Next Młodzicy Siódemki Huras Legnica wywalczyli mistrzostwo kraju

Może to Ci się spodoba

Alternatywne lekcje WF z Moniką Pyrek w Legnicy

W dniach 10–11 kwietnia w sali sportowej Zespołu Szkół Integracyjnych przy ul. Wierzyńskiego w Legnicy odbędą się pokazowe zajęcia w ramach ogólnopolskiego projektu „KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF”.

Kalistenika z kwiatkiem, czyli zapraszamy na aktywne poniedziałki z OSiRem

Aktywne poniedziałki z OSiRem. Zapraszamy na ćwiczenia i metody treningu siłowego z użyciem własnej masy ciała i drążka .   Trening funkcjonalny zaplanowaliśmy w dniach : 6 września   ( poniedziałek

Złote Dzieci pozdrawiają Legnicę. Roztańczone legniczanki trenują nad morzem

Najbardziej roztańczone dzieci z Legnicy pozdrawiają znad morza. Mali podopieczni Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Tanecznego Złote Dzieci kończą zgrupowanie w Mrzeżynie, gdzie uczestniczą w Dance Summer Camp. Na roztańczonym wyjeździe bierze

Szachistka Oliwia Kiołbasa wywalczyła medal na Mistrzostwach Europy. Gratulujemy

Oliwia Kiołbasa, szachistka Miedzi Legnica wywalczyła brązowy medal na zakończonych w Rumunii Mistrzostwach Europy Kobiet.  Na zawodach w Jassy rywalizowało 117 zawodniczek,  które zmagały się na dystansie 11 rund. Zwyciężyła

Legniczanie powołani do reprezentacji kraju w Taekwon-do. Gratulujemy

Pięć zawodniczek i zawodników Legnickiego Klubu Taekwon-do otrzymało powołania na wrześniowe (3-5) zgrupowanie reprezentacji Polski, które odbędzie się w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale. Powołania otrzymali: Maciej Żuk, Paweł

Trzymamy kciuki za legniczankę Kornelię Fiedkiewicz, naszą pływaczkę na Olimpiadzie

Trzymamy kciuki za legniczankę Kornelię Fiedkiewicz, naszą pływaczkę na Olimpiadzie Legniczanka Kornelia Fiedkiewicz 29 lipca zadebiutuje na Igrzyskach w Tokio. Nasza pływaczka wystąpi w sztafecie mieszanej na 100 metrów wraz