Rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

Rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

1 czerwca rozpoczęła się rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, w której uczestniczy również Legnica. Jest to rywalizacja miast i gmin zapoczątkowana w 2019 r. przez Bydgoszcz. Zasady rywalizacji są proste-rowerzyści pobierają specjalnie stworzoną na potrzeby akcji darmową aplikację, która rejestruje trasy i ich długości. Uczestnik sam decyduje, dla którego z miast „kręci kilometry”.

My oczywiście zachęcamy do wykręcenia jak największej ilości kilometrów dla Legnicy. Jeździć można zarówno po mieście, jak i poza nim, także na wakacjach. Zachęcamy do udziału oraz zapraszania rodziny i znajomych.

Aby wziąć udział, należy pobrać aplikację na telefon z Google Play lub App Store. Jest ona przydatna przez cały rok. Pozwala rejestrować nie tylko jazdę na rowerze, ale także bieganie, chodzenie czy np. jazdę konną. Zapisuje trasę na mapie, średnią prędkość, wysokość n.p.m. i wiele innych parametrów. Pozwala prowadzić statystyki, zdobywać odznaki. Dodajmy, że akcja zachęca zdrowej, sportowej, rywalizacji i wspólnej zabawy, propagującej aktywny tryb życia. Udział w niej dla uczestników jest całkowicie bezpłatny!

Źródło: Urząd Miejski w Legnicy

Previous Ponad 6 mln zł dotacji na budowę wiaduktu w Legnicy
Next Młodzicy Siódemki Huras Legnica wywalczyli mistrzostwo kraju

Może to Ci się spodoba

Zapisz się na rajd i ruszaj do trzech jezior. Zapraszamy 25 czerwca

Legnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza w niedzielę (25 czerwca) na rajd rowerowy do trzech jezior. Trasa rajdu (ok. 16 km ) prowadzić będzie z Legnicy przez Ziemnice, Grzybiany, Rosochatą

Szachistka Oliwia Kiołbasa wywalczyła medal na Mistrzostwach Europy. Gratulujemy

Oliwia Kiołbasa, szachistka Miedzi Legnica wywalczyła brązowy medal na zakończonych w Rumunii Mistrzostwach Europy Kobiet.  Na zawodach w Jassy rywalizowało 117 zawodniczek,  które zmagały się na dystansie 11 rund. Zwyciężyła

Młodzieżowa piłka ręczna wraca po wakacjach

W dniach 10-12 września 2021 r. odbyła się w Legnicy część męska turnieju piłki ręcznej pod nazwą XVI Festiwal Piłki Ręcznej LION CUP Legnica 2021. Organizatorem był UKS Dziewiątka Legnica

Świętowaliśmy awans Miedzi Legnica do ekstraklasy. To były radosne chwile

Kilka tysięcy osób świętowało awans Miedzi Legnica do ekstraklasy. Najpierw w sobotę na Polanie Angielskiej w parku Miejskim bawiliśmy się podczas rodzinnego pikniku Legnica Kibicuje. To wydarzenie uświetnili piłkarze Miedzi,

E-sport przyciąga coraz więcej graczy i widzów

Mistrzostwa w grach komputerowych ogląda blisko 256 mln osób na całym świecie. Rynek wart jest obecnie 0,5 mld dol., a w 2019 roku ma sięgnąć 1,1 mld dol. – wynika z szacunków Newzoo.

Świętuj sportowo i rekreacyjnie. Zobacz, gdzie spalisz kalorie i zrelaksujesz się

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zaprasza na swoje obiekty w okresie świątecznym. Skorzystaj z tej oferty i spal trochę kalorii. Zobacz, kiedy czynne są baseny i lodowisko. Lodowisko przy