Rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

Rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

1 czerwca rozpoczęła się rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, w której uczestniczy również Legnica. Jest to rywalizacja miast i gmin zapoczątkowana w 2019 r. przez Bydgoszcz. Zasady rywalizacji są proste-rowerzyści pobierają specjalnie stworzoną na potrzeby akcji darmową aplikację, która rejestruje trasy i ich długości. Uczestnik sam decyduje, dla którego z miast „kręci kilometry”.

My oczywiście zachęcamy do wykręcenia jak największej ilości kilometrów dla Legnicy. Jeździć można zarówno po mieście, jak i poza nim, także na wakacjach. Zachęcamy do udziału oraz zapraszania rodziny i znajomych.

Aby wziąć udział, należy pobrać aplikację na telefon z Google Play lub App Store. Jest ona przydatna przez cały rok. Pozwala rejestrować nie tylko jazdę na rowerze, ale także bieganie, chodzenie czy np. jazdę konną. Zapisuje trasę na mapie, średnią prędkość, wysokość n.p.m. i wiele innych parametrów. Pozwala prowadzić statystyki, zdobywać odznaki. Dodajmy, że akcja zachęca zdrowej, sportowej, rywalizacji i wspólnej zabawy, propagującej aktywny tryb życia. Udział w niej dla uczestników jest całkowicie bezpłatny!

Źródło: Urząd Miejski w Legnicy

Previous Ponad 6 mln zł dotacji na budowę wiaduktu w Legnicy
Next Młodzicy Siódemki Huras Legnica wywalczyli mistrzostwo kraju

Może to Ci się spodoba

Joga pod chmurką to hit! Zapraszamy na kolejne zajęcia w poniedziałek

Ogromną popularnością cieszą się ćwiczenia na powietrzu w parku Miejskim. Najbliższe już w poniedziałek 9 sierpnia. Aż 60 osób przyszło na pierwsze z cyklu zajęcia poniedziałek z jogą, organizowane przez

Legniczanie powołani do reprezentacji kraju w Taekwon-do. Gratulujemy

Pięć zawodniczek i zawodników Legnickiego Klubu Taekwon-do otrzymało powołania na wrześniowe (3-5) zgrupowanie reprezentacji Polski, które odbędzie się w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale. Powołania otrzymali: Maciej Żuk, Paweł

Legniccy pływacy biją kolejne rekordy i zdobywają medale. Brawo

Zawodniczki i zawodnicy legnickiego Klubu Sportowego Wankan wywalczyli siedem medali na mityngu pływackim w Oświęcimiu. Na basenie o długości 25 metrów rywalizowało 647 pływaków ze 103 klubów, w tym dziewięcioosobowa 

Joga pod chmurką powraca już w czerwcu. Zapisz się na zajęcia

Ciesząca się ogromną popularnością joga na powietrzu w parku Miejskim powraca już w czerwcu. Na cykl zajęć zaprasza legnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Joga pod chmurką to płynne praktyki w

Poznaliśmy zwycięzców turnieju Wiosennej siatkówki

W turnieju „Wiosennej siatkówki”, który rozegrany został 23.kwietnia w hali przy ul. Lotniczej rywalizowało 15 drużyn z Dolnego  Śląska. Do turnieju zgłosiło się 15 drużyn m.in. z Jeleniej Góry, Lubina,

Juniorzy Siódemki Huras Legnica wicemistrzami Dolnego Śląska. Gratulujemy

Dobiegł końca sezon Dolnośląskiej Ligi Juniorów w piłce ręcznej mężczyzn. W ostatnim meczu Siódemka Huras Legnica przegrała na wyjeździe 19:25 z SMS Zagłębie Lubin, które zostało mistrzem województwa i tym