Rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski
1 czerwca rozpoczęła się rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, w której uczestniczy również Legnica. Jest to rywalizacja miast i gmin zapoczątkowana w 2019 r. przez Bydgoszcz. Zasady rywalizacji są proste-rowerzyści pobierają specjalnie stworzoną na potrzeby akcji darmową aplikację, która rejestruje trasy i ich długości. Uczestnik sam decyduje, dla którego z miast „kręci kilometry”.
My oczywiście zachęcamy do wykręcenia jak największej ilości kilometrów dla Legnicy. Jeździć można zarówno po mieście, jak i poza nim, także na wakacjach. Zachęcamy do udziału oraz zapraszania rodziny i znajomych.
Aby wziąć udział, należy pobrać aplikację na telefon z Google Play lub App Store. Jest ona przydatna przez cały rok. Pozwala rejestrować nie tylko jazdę na rowerze, ale także bieganie, chodzenie czy np. jazdę konną. Zapisuje trasę na mapie, średnią prędkość, wysokość n.p.m. i wiele innych parametrów. Pozwala prowadzić statystyki, zdobywać odznaki. Dodajmy, że akcja zachęca zdrowej, sportowej, rywalizacji i wspólnej zabawy, propagującej aktywny tryb życia. Udział w niej dla uczestników jest całkowicie bezpłatny!
Źródło: Urząd Miejski w Legnicy
Może to Ci się spodoba
Pół wieku Miedzi Legnica. Muzeum Miedzi zaprasza na wystawę
Muzeum Miedzi (w gmachu głównym) zaprasza w piątek (10 września) o godz.17.00 na wernisaż wystawy Hej, Miedź!!! 50 lat klubu piłkarskiego Miedź Legnica. Jest ona podsumowaniem, a zarazem przypomnieniem najważniejszych
Regularne ćwiczenia w ciąży zmniejszają ryzyko cukrzycy ciążowej
Zdaniem ekspertów podczas ciąży nie trzeba rezygnować z gimnastyki, a jedynie ją skorygować i dopasować do danego trymestru. Dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom, na przykład wzmacniającym mięśnie dna miednicy, znacznie poprawia się kondycja organizmu
Będzie nowe boisko przy ZSO nr 4
Wszystko na to wskazuje, że do końca roku przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 powstanie nowoczesne, wielofunkcyjne boisko. Samorząd Dolnego Śląska przyznał miastu dotację w wysokości 240 tysięcy złotych w
Mamy stadion nowoczesny, bezpieczny i z już po raz kolejny z najlepszą murawą
W rankingu Polskiego Związku Piłkarzy już po raz trzeci zawodnicy za najlepszą murawę w Fortuna 1 lidze uznali tę na Stadionie Miejskim im. Orła Białego w Legnicy. Podziękowania za utrzymanie murawy
Warto zapisać dziecko do szkoły mistrzów. Nabory do Legnickiego Klubu Taekwon-do
Wrzesień w Legnickim Klubie Taekwon-do to nabór do grup początkujących, zarówno trenujących w Szkole Podstawowej nr 7, jak i do grup przedszkolnych i wczesnoszkolnych, prowadzonych w ramach międzynarodowego Programu Taekwon-do
Młodzieżowa piłka ręczna wraca po wakacjach
W dniach 10-12 września 2021 r. odbyła się w Legnicy część męska turnieju piłki ręcznej pod nazwą XVI Festiwal Piłki Ręcznej LION CUP Legnica 2021. Organizatorem był UKS Dziewiątka Legnica

