Mezoterapia – korzyści, rodzaje, charakterystyka

Mezoterapia – korzyści, rodzaje, charakterystyka

Walka z upływem czasu o jędrną skórę i młody wygląd nie jest łatwa. Osoby, których pasją jest dbanie o urodę mogą skorzystać z Mezoterapii. Do zabiegu należy się odpowiednio przygotować.

Co to jest mezoterapia?

Mezoterapia to niechirurgiczne odmładzanie, które polega na dostarczaniu substancji leczniczych, regenerujących lub odżywczych bezpośrednio do skóry. Wykonuje się ją w klinikach medycyny estetycznej. Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów na powstrzymanie starzenia się skóry. Każda warstwa skóry może otrzymać substancje aktywne, takie jak hialuron, krzemionka organiczna czy glutation. Pozwala to na szybkie i skuteczne odmłodzenie skóry.

Szybkość starzenia się skóry całego ciała ma wpływ na szybkość starzenia się dłoni. Są one stale narażone na działanie słońca i mrozu. Zła pielęgnacja skóry lub jej brak może prowadzić do pękania skóry dłoni. Szczególnie dla kobiet o wrażliwej skórze ważne jest, aby dbać o swoje dłonie.

Mezoterapia jest zabiegiem, który nawilża suchą skórę i przywraca jej naturalne piękno. Skóra pod wpływem działania składników atmosferycznych staje się sucha i pomarszczona. Może to powodować powstawanie plam starczych i pęknięć na skórze.

Najczęstszymi przeciwwskazaniami do mezoterapii są:

  • alergia,
  • ciąża,
  • cukrzyca,
  • opryszczka,
  • stosowanie leków przeciwzakrzepowych i przeciwnowotworowych.

Przeczytaj także: Jak opracować skuteczną rutynę pielęgnacji skóry wrażliwej?

 Jakie są rodzaje mezoterapii?

Mezoterapia bezigłowa wykorzystuje fale radiowe do wstrzykiwania substancji leczniczych do skóry właściwej. Mezoterapię bezigłową można łączyć z mikrodermabrazją i klasycznymi zabiegami mezoterapii (igłowej). Ten rodzaj mezoterapii należy powtórzyć co najmniej 3-4 razy, aby osiągnąć najlepsze efekty.

Mezoterapia kwasem hialuronowym jest zabiegiem bezbolesnym, dającym skuteczne efekty. Kwas hialuronowy może być również stosowany w połączeniu z retinolem lub skoncentrowaną witaminą C w celu wzmocnienia efektu liftingu. Urządzenie to jest urządzeniem do mezoterapii, które nie wymaga żadnego przygotowania. Łączy w sobie metody regeneracji suchej skóry.

Mezoterapia igłowa, czyli zabieg kosmetyczny polegający na zastosowaniu igły w leczeniu schorzeń skóry, jest bardziej bolesny niż mezoterapia bezigłowa i droższy. Polega on na wstrzykiwaniu różnych koktajli odżywczych wykonanych z substancji odżywczych i regenerujących, czyli kwasów hialuronowych. W skład takiej dawki mogą wchodzić również witaminy, mikroelementy oraz kwas nukleinowy.

Mezoterapia to zabieg, który polega na podskórnym wstrzykiwaniu substancji leczniczych. Preparat wstrzykiwany jest za pomocą szybkiego i precyzyjnego nakłucia. Obszar poddawany zabiegowi jest najpierw znieczulany specjalnym kremem. Ważne jest, aby wiedzieć, że przez trzy tygodnie przed zabiegiem mezoterapii igłowej nie można przyjmować leków rozrzedzających krew. Istnieje wiele możliwych skutków ubocznych mezoterapii, w tym siniaki i wybroczyny. Najlepiej jest poddawać się mezoterapii przynajmniej raz w tygodniu przez pierwszy miesiąc. Następnie raz w miesiącu w drugim i trzecim miesiącu.

Jakie są korzyści z mezoterapii?

Mezoterapia, zabieg kosmetyczny, który jest również znany jako mezoterapia, stał się bardzo popularny wśród kobiet. Mezoterapia rąk ma działanie liftingujące i odmładzające. Napina zwiotczałą i nawilża skórę. Z zabiegów kosmetycznych można korzystać zarówno na dłoniach, jak i na innych częściach ciała. Mogą one dawać różne efekty i być równie skuteczne. Mezoterapia może być również stosowana do redukcji podskórnych komórek tłuszczowych. Mezoterapia może również stymulować wzrost włosów.

Previous Co to jest peeling laserowy?
Next LBO 2021. Powstanie chodnik i skwer na ul. Goździkowej. Wybrano wykonawcę

Może to Ci się spodoba

Benefit w postaci owoców dla pracowników – poznaj jego zalety!

Istnieje wiele sposobów na zmotywowanie lub wynagrodzenie pracowników. Do niedawna najpopularniejszą metodą była premia lub podwyżka, jednak obecnie pracodawcy szukają nieraz bardziej kreatywnych i nieoczywistych sposobów. Jednym z nich może

Małopolska wyda miliard złotych na infrastrukturę kolejową

W 2015 r. ma ruszyć Szybka Kolej Aglomeracyjna w Małopolsce. Pierwsze pociągi pojadą jednak już za rok. Województwo na rozwój tej części transportu publicznego wyda nawet miliard złotych do 2020 r.

Spotkanie robocze dotyczące przygotowań Sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO

Dzisiaj (27.03.br.) w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się spotkanie robocze przedstawicieli służb  zaangażowanych w przygotowanie Sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO. 41 Sesja Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO  odbędzie się

Policjanci zalecają ostrożność przy zakupach w sieci

Wraz z rozwojem techniki i powszechnym  dostępem do sieci  klienci coraz częściej robią zakupy  przez Internet. Jak wszyscy wiemy, wiąże się to z możliwością zakupów  bez konieczności wychodzenia z domu.

Rozliczenie PIT 2016 przez Internet – to takie proste!

Wszystkie osoby osiągające w ciągu roku dochody muszą rozliczyć się z fiskusem. Można to zrobić w sposób tradycyjny, wypełniając właściwą deklarację w formie papierowej albo albo przesłać PIT internetowo. Rozliczenie

Odprawa służbowa Zastępców Komendantów Wojewódzkich (Stołecznego) Policji ds. kryminalnych

W dniach 6 – 7 lutego 2017 r. w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym „Dafne” w Zakopanem odbyła się odprawa służbowa zastępców komendantów wojewódzkich (Stołecznego) Policji ds. kryminalnych, poświęcona podsumowaniu realizacji zadań przez

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź