Legnica promuje idee Green City. Angażujemy się w szereg proekologicznych akcji

Legnica promuje idee Green City. Angażujemy się w szereg proekologicznych akcji

Grupa Accolade, Raben Logistics Polska i miasto Legnica połączyły siły w ramach akcji „Nasze Green Light dla Ziemi” mającej na celu edukację ekologiczną. Finał miał miejsce 21 maja w parku przemysłowym Accolade przy ul. Spółdzielczej podczas którego wyłoniono również zwycięską drużynę legnickiej akcji sprzątania świata.  Uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych w Legnicy w nagrodę pojadą na wycieczkę autokarową.

Pierwszy etap akcji trwał od 4 do 18 maja 2022 r. W jego trakcie, pięć drużyn z legnickich szkół (I LO, II LO, Zespół Szkół Samochodowych, Zespół Szkół Ekonomicznych i Szkoła Podstawowa nr 7), w sumie 131 osób, zebrało 33 tys. litrów śmieci. Podczas finału w  sobotę, 21 maja, w parku Accolade odbyło się m.in. sadzenie drzew, rodzinne warsztaty tworzenia domków dla owadów. Uczestnicy przygotowali także 35 budek dla jerzyków, które zawisną we wcześniej wyselekcjonowanych miejscach na terenie parku. Fundacja Zielona Akcja przeprowadziła zajęcia edukacyjne związane z przyrodą, a uczestnicy mogli również doszkolić się w zakresie bezpieczeństwa na drodze.

Grupa Accolade, właściciel parku przemysłowego w Legnicy i Raben Logistics Polska,  jego główny najemca  zostali partnerami akcji „Nasze Green Light dla Ziemi”, inicjatywy w ramach sprzątania świata, skierowanej do szkół. Jej organizatorem był wydział promocji i komunikacji społecznej Urzędu Miasta Legnicy przy współpracy z Legnickim Forum Młodzieży.

– Legnica to miasto promujące idee Green City. Angażujemy się w szereg proekologicznych akcji i staramy się, aby również zachęcać do tego mieszkańców. Eko-eventy to dziś najbardziej atrakcyjna forma promocji właściwego stylu życia w dobrym otoczeniu – mówi Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy.

– W akcję mocno zaangażowała się młodzież, działająca w Legnickim Forum Młodzieży, dlatego że ma świadomość, jak ważne jest dbanie o naszą przestrzeń, w której żyjemy  – dodaje  Jakub Należny, pełnomocnik prezydenta Legnicy ds. dzieci i młodzieży. – Cieszę się, że ci młodzi ludzie pozytywnie wpływają na swoich rówieśników. Dzięki temu kształtujemy cały czas naszą świadomość ekologiczną. Pomaga nam w tym  współpraca z firmami odpowiedzialnymi społecznie takimi jak: Accolade czy Raben Logistic Polska.

Accolade, to międzynarodowy inwestor, dostarczający najwyższej jakości infrastrukturę dla biznesu w Europie. Firma jest od dwóch lat obecna w Legnicy, inwestując ponad 123 mln euro w budowę dwóch  nowoczesnych parków magazynowych, o docelowej wielkości niemal 150 tys.  kw.

– Zrównoważone i ekologiczne podejście do prowadzenia biznesu jest jednym z naszych priorytetów. Chcemy być odpowiedzialnym partnerem, dlatego angażujemy się w projekty wspierające ochronę środowiska oraz istotne dla społeczności Legnicy. –wyjaśnia Małgorzata Więcko, dyrektor asset management Accolade w Polsce.

Największym najemcą tego parku jest logistyczna firma Raben. – Odpowiedzialność społeczna oraz troska o środowisko naturalne są wpisane w DNA naszej spółki. Dlatego też chętnie przyłączamy się do pro środowiskowych inicjatyw. Podczas legnickiego spotkania mogliśmy też pokazać choćby niektóre działania związane z naszą Strategią Zrównoważonego Rozwoju i pracą nad zmniejszeniem śladu węglowego  – komentuje Andrzej Bielecki,  dyrektor regionu Raben Logistics Polska w Legnicy.

Źródło: Urząd Miejski w Legnicy

Previous Zapraszamy do Rynku na wystawę fotografii Elżbiety Dzikowskiej
Next Podejrzany o otrucie psa w rękach legnickich policjantów

Może to Ci się spodoba

Monitorowanie drogowego przewozu towarów

14 kwietnia 2017 roku w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, odbyło się drugie robocze spotkanie przedstawicieli Izby Administracji Skarbowej w Krakowie oraz Wydziału Ruchu Drogowego KWP w

Policjanci szkolą żołnierzy 16 Batalionu Powietrznodesantowego w Krakowie

W okresie od kwietnia do października 2017 roku na wniosek Dowódcy 16 Batalionu Powietrznodesantowego za zgodą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie wyznaczeni instruktorzy Oddziału Prewencji Policji w Krakowie realizują blok

Oświetlenie choinki i ogrodu – jak bezpiecznie podłączyć girlandy?

Świąteczne oświetlenie to nieodłączny element dekoracji w okresie zimowym. Girlandy świetlne montowane na choince, balustradach, elewacjach czy drzewach ogrodowych tworzą wyjątkową atmosferę i podkreślają charakter miejsca. Energia wizualna światełek jest

Gdzie najlepiej zamówić blaty czy nagrobki granitowe – Legnica

W pierwszym skojarzeniu granit będzie się wiązał z nagrobkami. Choć oczywiście warto zwrócić uwagę, że ten twardy kamień naturalny rewelacyjnie sprawdza się także w aranżacji wnętrz mieszkalnych i komercyjnych oraz

Prezydent Krakowa: jestem za budową metra, ale jeszcze nie teraz

W niedzielę, 25 kwietnia, mieszkańcy Krakowa wypowiedzą się w referendum, czy chcą organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022. Prezydent miasta liczy na pozytywne odpowiedzi Krakowian, bo jak podkreśla, projekt się spina i jest

Zapraszamy do parku Miejskiego na sierpniowe śniadania na trawie

W sobotę 14 i w niedzielę 22 sierpnia zapraszamy na dwie odsłony znanych i lubianych legnickich śniadań na trawie. Piknikowe spotkania z atrakcjami rozpoczniemy na Polanie Angielskiej, w parku Miejskim