Krakowscy policjanci zabezpieczają Lotto Eurovolley Poland 2017
To już druga w tym roku tak duża impreza sportowa, której jednym z miast gospodarzy jest Kraków. Tym razem gościmy uczestników mistrzostw Europy w piłce siatkowej. Turniej rozgrywany jest od 24 sierpnia do 3 września jeszcze w trzech lokalizacjach tj. Gdańsku, Szczecinie oraz Katowicach. Mecz inauguracyjny rozegrany został 24 sierpnia na Stadionie Narodowym w Warszawie.
W Krakowie wszystkie spotkania mistrzostw organizowane są w Tauron Arenie Kraków – wielofunkcyjnej hali widowiskowo-sportowej mogącej pomieścić około 15.000 widzów. Dotychczas odbyło się w niej sześć meczy .: 24 sierpnia Bułgaria – Rosja i Słowenia Hiszpania, 26 sierpnia Rosja – Słowenia i Bułgaria – Hiszpania, 28 sierpnia Słowenia – Bułgaria i Rosja – Hiszpania.
W trakcie trwania zawodów nad bezpieczeństwem zarówno ich uczestników jak również kibiców czuwają policjanci z Komendy Wojewódzkiej oraz Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Główny ciężar zabezpieczenia spoczywa na funkcjonariuszach Oddziału Prewencji Policji w Krakowie wspomaganych m.in. przez krakowskich kryminalnych oraz policjantów ruchu drogowego, którzy służby pełnią głównie w okolicy Tauron Areny. Ponadto szczególnym nadzorem obejmowane są drogi prowadzące na miejsce spotkań a także hotele w których przebywają zawodnicy.
W celu sprawnego koordynowania działań w Komendzie Wojewódzkiej Policji zorganizowany został sztab, do którego na bieżąco spływają oraz są analizowane wszelkie informacje i meldunki związane z zabezpieczeniem. Należy podkreślić iż od rozpoczęcia mistrzostw Policja nie odnotowała żadnych poważnych incydentów.
W Krakowie czeka nas jeszcze 8 spotkań w dniach: 30, 31 sierpnia oraz 2 i 3 września br.
Może to Ci się spodoba
Nowe mieszkanie – na co zwrócić uwagę przez zakupem nieruchomości?
Zakup własnego nowego mieszkania jest często wymieniany wśród najważniejszych decyzji, jakie podejmujemy w życiu. Również dla osób inwestujących swój kapitał w nieruchomości to ważny krok i musi zostać dokładnie przemyślany.
„Handel ludźmi”
W ramach realizacji „Krajowego Planu Działań przeciwko Handlowi Ludźmi na lata 2016-2018”, w miesiącu maju b.r., policjantki Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przeprowadziły w Galicyjskim Centrum Integracji Społecznej
Szkolenie dotyczące Ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów
W środę 19 kwietnia 2017 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się szkolenie przygotowujące funkcjonariuszy Policji i służby Celno – Skarbowej do realizacji nowych zadań przewidzianych w przepisach ustawy
Co to jest peeling laserowy?
Peeling laserowy jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na usunięcie wierzchniej warstwy martwego naskórka. Peeling laserowy jest bardziej skuteczny niż peelingi chemiczne czy mechaniczne. Peeling laserowy może mieć piorunujące działanie na
Szczęśliwy finał poszukiwań niedoszłego samobójcy
Gorliccy policjanci wspólnie z druhami OSP oraz ratownikami GOPR odnaleźli 53-letniego zdesperowanego mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo. Mężczyzna bezpiecznie trafił do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy. 21 sierpnia br. do
Sprawca brutalnego rozboju został zatrzymany przez krakowskich policjantów
Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali sprawcę rozboju do jakiego doszło pod koniec listopada ubiegłego roku. Wówczas na wracającego po pracy do domu kierowcę MPK napadł mężczyzna. Usłyszał


0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!