Legnica w kwiatach. Tysiące sadzonek upiększy nasze miasto

Legnica w kwiatach. Tysiące sadzonek upiększy nasze miasto

W Legnicy na Placu Powstańców Wielkopolskich rozpoczęły się wiosenne nasadzenia kwiatów . Na ten cel  miasto zakupiło kilka tysięcy sadzonek.

Do końca maja w  rabatach w gruncie oraz w wieży kwiatowej i amplach  powstaną kompozycje kwiatowe m.in. z :   begonii, aksamitki, supertunii, starca i innych.

Od poniedziałku rozpocznie się obsadzanie rabat bordiurowych w Ogrodzie Francuskim w zabytkowym parku Miejskim.  w Legnicy. Kompozycje kwiatowe stworzą  aksamitki, szałwia, begonia semperflorens w kolorze czerwonym, białym i różowym, niebieska lobelia i pastelowe supertunie vista.

– Z tych kwiatów tworzymy aranżacje romantyczne, subtelne, w różnych odcieniach – mówi Henryka Zdziech, ogrodnik miejski.

Planowane są także nasadzenia w różnych częściach miasta przez Zarząd Dróg Miejskich.

Źródło: Urząd Miejski w Legnicy

Previous Kolejny sukces Legnicy w prestiżowym rankingu Perły Samorządu
Next Pędziła 102 km/h na ograniczeniu do 40 km/h. Straciła prawo jazdy, otrzymała mandat 2 tys. zł

Może to Ci się spodoba

Monitorowanie drogowego przewozu towarów

14 kwietnia 2017 roku w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, odbyło się drugie robocze spotkanie przedstawicieli Izby Administracji Skarbowej w Krakowie oraz Wydziału Ruchu Drogowego KWP w

Szkolenie w zakresie komunikacji z osobami niesłyszącymi

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się szkolenie (02.03.2017r.) z zakresu komunikowania się z osobami niesłyszącymi, poprowadzone przez p. Monikę Folwarczną oraz p. Adama Janulka, przedstawicieli Fundacji PL –

LBO 2021. Miasto szuka wykonawcy budowy boiska sportowego

o 13 sierpnia został przedłużony termin składania ofert na budowę boiska sportowego w sąsiedztwie placu zabaw przy ul. Stanisławowskiej. Zadanie ma być zrealizowane w ramach tegorocznej edycji Legnickiego Budżetu Obywatelskiego.

Droga powiatowa w Koskowicach zostanie wyremontowana

27 sierpnia br. Starosta Legnicki Adam Babuśka oraz Wicestarosta Legnicki Janina Mazur  podpisali z Wójtem Gminy Legnickie Pole Rafałem Plezią  porozumienie dotyczące wykonania remontu drogi w Koskowicach, której 1,5 km odcinek jest

Małopolska wyda miliard złotych na infrastrukturę kolejową

W 2015 r. ma ruszyć Szybka Kolej Aglomeracyjna w Małopolsce. Pierwsze pociągi pojadą jednak już za rok. Województwo na rozwój tej części transportu publicznego wyda nawet miliard złotych do 2020 r.

Uroczyste obchody Święta Policji w Małopolsce

Dzisiaj na Placu przed Oświęcimskim Centrum Kultury odbyły się wojewódzkie obchody Święta Policji z udziałem Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Heleny Michalak. Uroczystość objął honorowym patronatem Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak. Ważnym punktem

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź