Legnica w kwiatach. Tysiące sadzonek upiększy nasze miasto

Legnica w kwiatach. Tysiące sadzonek upiększy nasze miasto

W Legnicy na Placu Powstańców Wielkopolskich rozpoczęły się wiosenne nasadzenia kwiatów . Na ten cel  miasto zakupiło kilka tysięcy sadzonek.

Do końca maja w  rabatach w gruncie oraz w wieży kwiatowej i amplach  powstaną kompozycje kwiatowe m.in. z :   begonii, aksamitki, supertunii, starca i innych.

Od poniedziałku rozpocznie się obsadzanie rabat bordiurowych w Ogrodzie Francuskim w zabytkowym parku Miejskim.  w Legnicy. Kompozycje kwiatowe stworzą  aksamitki, szałwia, begonia semperflorens w kolorze czerwonym, białym i różowym, niebieska lobelia i pastelowe supertunie vista.

– Z tych kwiatów tworzymy aranżacje romantyczne, subtelne, w różnych odcieniach – mówi Henryka Zdziech, ogrodnik miejski.

Planowane są także nasadzenia w różnych częściach miasta przez Zarząd Dróg Miejskich.

Źródło: Urząd Miejski w Legnicy

Previous Kolejny sukces Legnicy w prestiżowym rankingu Perły Samorządu
Next Pędziła 102 km/h na ograniczeniu do 40 km/h. Straciła prawo jazdy, otrzymała mandat 2 tys. zł

Może to Ci się spodoba

Uroczyste obchody Święta Policji w Małopolsce

Dzisiaj na Placu przed Oświęcimskim Centrum Kultury odbyły się wojewódzkie obchody Święta Policji z udziałem Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Heleny Michalak. Uroczystość objął honorowym patronatem Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak. Ważnym punktem

“Bezpieczny Senior” – spotkanie zorganizowane przez Komisariat Policji I w Krakowie

W dniu 24 maja br. w Klubie Seniora przy Kościele Mariackim w Krakowie odbyło się spotkanie skierowane do osób starszych w ramach programu “Bezpieczny Senior”. Dzielnicowi Komisariatu Policji I, omówili

Kradł w firmie, w której był szefem

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który z firmy, w której był kierownikiem ukradł 5 telefonów komórkowych. Mężczyzna został namierzony i zatrzymany przez policjantów z „szóstki”.

Policjanci zalecają ostrożność przy zakupach w sieci

Wraz z rozwojem techniki i powszechnym  dostępem do sieci  klienci coraz częściej robią zakupy  przez Internet. Jak wszyscy wiemy, wiąże się to z możliwością zakupów  bez konieczności wychodzenia z domu.

Małopolscy policjanci zabezpieczyli kolejny mecz piłkarskiej ekstraklasy i zapobiegli bójce kiboli

31 marca br na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana znajdującym się przy ulicy Reymonta 22 w Krakowie odbył się mecz piłkarski pomiędzy drużynami Wisły Kraków oraz Lecha Poznań. Tego rodzaju

Porady Wydziału Prewencji KWP w Krakowie dotyczące bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji, porady dla rodziców

Rodzicu zadbaj o swoje dziecko podczas letnich wakacji – porady Wydziału Prewencji KWP w Krakowie. Bezpieczeństwo i zdrowie dziecka to podstawowe zadania, przed którymi stoimy jako rodzice. To właśnie my

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź