Jakie są formalności, procedury oraz koszty związane z wypożyczeniem łóżka rehabilitacyjnego?

Jakie są formalności, procedury oraz koszty związane z wypożyczeniem łóżka rehabilitacyjnego?

Co do tego, że osoba przewlekle chora i leżąca musi mieć zapewnione odpowiednie warunki, nie ma najmniejszych wątpliwości. Człowiek ten potrzebuje pomocy i należy mu ją zapewnić. Dzięki temu istnieje możliwość osiągnięcia zdecydowanie lepszych efektów leczenia, no i naturalnie wzrasta sam komfort chorego. Jego samopoczucie psychiczne jest bardzo istotne, gdyż ma niebagatelny wpływ na proces dochodzenia do zdrowia. Szczególnie ważnym elementem wyposażenia pokoju, w którym przebywa chory, jest odpowiedniej jakości łóżko. W nim przecież spędza on większość swojego czasu. Pozostaje teraz odpowiedzieć sobie na pytanie: czy łóżko rehabilitacyjne, bo takowe jest potrzebne osobie borykającej się dolegliwościami zdrowotnymi, zakupić, czy też wypożyczyć? Rodzina może się zdecydować na zakup, ale wydaje się, iż lepszym rozwiązaniem będzie jego wynajem.

Jakich formalności trzeba przy tym dopełnić?

Sam fakt wypożyczenia wymienionego powyżej łóżka rehabilitacyjnego nie jest przesadnie skomplikowany, istnieje możliwość, żeby dokonać tego w krótkim czasie. Ale w pierwszej kolejności, zanim zdecydujemy się na taki krok, musimy ocenić jakiego rodzaju mebel będzie pasował do pokoju, w którym przebywa chory członek rodziny. Nie mowa tutaj o estetycznych walorach, ale przede wszystkim o wymiarach. Należy pamiętać o tym, że łóżko nie może zająć dosłownie całego pomieszczenia, wokół niego trzeba zostawić chociaż trochę wolnego miejsca, żeby opiekun miał możliwość swobodnego przemieszczania się. Dobrze jest również znaleźć miejsce na dodatkowe wyposażenie, w postaci chociażby stolika, na którym można postawić napoje, jedzenie oraz lekarstwa. Ważne jest też umiejscowienie przy chorym szafki przyłóżkowej. Takie sprzęty oferuje wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych. W celu sfinalizowania umowy powinniśmy skontaktować się z pracownikiem oraz ustalić wszelkiego rodzaju niezbędne szczegóły. Następnie łóżko zostanie w możliwie jak najszybszym terminie, jeśli jest oczywiście w tym momencie taka potrzeba, dostarczone we wskazane miejsce.

Taki sprzęt jest niezbędny w przypadku człowieka leżącego, nie nadaje się do tego celu zwykłe łóżko domowe. Jest ono pozbawione wszelkich przydatnych funkcji. Łóżka szpitalne są zaprojektowane w taki sposób, by opiekować się osobą niepełnosprawną. Jest wyposażone w szereg elementów ułatwiających w znacznym stopniu pielęgnację chorego oraz przeprowadzanie niektórych zabiegów. Wypożyczenie jest bardziej opłacalne, a dodatkowo pozwala nabyć w stosunkowo krótkim czasie ten jakże przydatny mebel.

Koszty związane z wyposażeniem pokoju chorego

Jak to już zostało wyżej wspomniane, wynajem jest lepszym rozwiązaniem, koszty opłaca się w cyklu miesięcznym, nie trzeba jednorazowo wydawać dużej sumy pieniędzy. Wydatki, które poniesiemy z tytułu wydzierżawienia, są wprost proporcjonalne do tego, jakich dokładnie mebli i elementów potrzebuje pacjent. Koszt wynajmu łóżka rehabilitacyjnego jest niewielki, wynosi on nieco ponad 100 złotych miesięcznie. Oczywiście możemy również potrzebny sprzęt zakupić, musimy się wtedy liczyć z wydatkiem rzędu nawet kilku tysięcy złotych. Jest przy tym naturalnie też taka sposobność, aby łóżko dla chorego leżącego oraz inne potrzebne akcesoria były przedmiotem refundacji z NFZ. Trzeba jednak pamiętać o tym, iż tak jak procedura wynajmu jest prosta, tak staranie się o zwrot pieniędzy ze wspomnianego NFZ skomplikowane. Należy posiadać odpowiednie zlecenie od lekarza specjalisty, po czym znaleźć sklep medyczny, który będzie refundował zakup potrzebnych przedmiotów.

Dzierżawa łóżka rehabilitacyjnego – kiedy jest to dobre rozwiązanie?

Niemalże zawsze, zwłaszcza w sytuacji, kiedy nie jest nas stać, aby ponieść wysokie koszty związane z zakupem tego urządzenia. Najczęściej takie wyście z sytuacji bierze się pod uwagę wtedy, gdy:

  • chory czasowo przebywa w danym mieszkaniu,
  • pokój trzeba wyposażyć kompleksowo, co jest sporym wydatkiem,
  • na dostawę łóżka zakupionego trzeba czekać kilka tygodni,
  • miejsce pobytu osoby leżącej należy wyposażyć w krótkim czasie.

Z wynajmem zasadniczo nie ma najmniejszego problemu, ponieważ wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych zlecenia przyjmuje przez cały rok. Nie ma absolutnie żadnej potrzeby, by rezerwować potrzebny sprzęt z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym. Ponadto dobrze wiedzieć o tym, że opisywane lóżka rehabilitacyjne świetnie sprawdzają się w przypadku pacjentów leżących, ale też coraz częściej na takie rozwiązanie decydują się ludzie, którzy na przykład w wyniku rozmaitych wypadków doznali powiedzmy rozległych złamań. Zmusza ich to do tego, aby przez jakiś czas znajdować się w pozycji leżącej, jednocześnie kontynuując rehabilitację. I na koniec pochylmy się nad bardzo istotną kwestią, a mianowicie:

Jak znaleźć dobrą wypożyczalnię łóżek rehabilitacyjnych?

Przed rozpoczęciem poszukiwań wypożyczalni zaaranżujmy odpowiednio pokój. Z bardzo dobrą ofertą można zapoznać się na stronie internetowej visamed.pl. Znajdziemy w tym miejscu ofertę wypożyczalni łóżek rehabilitacyjnych z Warszawy, proponuje ona także inne akcesoria niezwykle przydatne podczas zajmowania się chorym. Jest możność wydzierżawienia sprzętu na krótszy lub dłuższy okres. Z pewnością ułatwi on codzienną pracę i rekonwalescencję.

Previous Jak skutecznie pozbyć się obrzeżka gołębiego?
Next Scrabble – Gra, która wciąga pokolenia

Może to Ci się spodoba

Proces leczenia narkomani – poszczególne etapy

Jak wiadomo leczenie uzależnienia od narkotyków nie jest proste i zwykle trwa bardzo długi czas. W związku z rodzajem uzależnienia, możemy samo leczenie od narkomanii podzielić na różne etapy i

Warsztaty w IPN

W dniu 15 maja 2017 r. , w siedzibie IPN Biuro Edukacji Narodowej Centrum Edukacyjne Przystanek Historia w Krakowie przy ul. Dunajewskiego 8 odbyły się warsztaty  do konkursu „Policjanci w służbie

Małopolscy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem podczas Mistrzostw Europy UEFA EURO U21

Za nami drugi mecz grupy C turnieju finałowego Mistrzostw Europy U21 w piłce nożnej. W środę ( 21.06.) w Krakowie, na stadionie piłkarskim  przy ul. Kałuży miało miejsce spotkanie reprezentacji

Mezoterapia – korzyści, rodzaje, charakterystyka

Walka z upływem czasu o jędrną skórę i młody wygląd nie jest łatwa. Osoby, których pasją jest dbanie o urodę mogą skorzystać z Mezoterapii. Do zabiegu należy się odpowiednio przygotować.

3 proste kroki do zarabiania, łatwiejsze niż zamawianie Ubera

Nawet 80% polskiego społeczeństwa ma obawy, że w obliczu stale rosnącej inflacji, ich podstawowe wynagrodzenie nie wystarczy do życia na oczekiwanym poziomie. A co gdyby w 3 prostych krokach, bez

Już jest! Odkryj nowy, podążający za wciąż ewoluującymi potrzebami, świat eSmokingWorld!

1 lipca 2021 w Centrum Handlowym M1 w Krakowie, przy ulicy Alei Pokoju 67 otworzył się nowy punkt sprzedaży eSmokingWorld. Zawsze chcemy być blisko naszych Klientów, a dzięki temu, że

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź