Miasto zakupi sześć elektrycznych autobusów
Firma Solaris Bus@Coach jako jedyna złożyła ofertę w przetargu na zakup przez miasto sześciu autobusów z napędem elektrycznym wraz z budową stacji ładowania. Propozycja tego producenta ( 17 mln 047 tys. zł) jest niższa niż miasto przeznaczyło na tę inwestycję o ok. 750 tys. zł. Obecnie oferta firmy Solaris jest analizowana.
Legnica na zakup zeroemisyjnych autobusów zdobyła ponad 9,5 mln zł dotacji w ramach programu „Zielony Transport Publiczny”, przygotowanego przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska.
Przetarg dotyczy zakupu sześciu niskopodłogowych autobusów miejskich wraz z przeszkoleniem 32 kierowców oraz trzech dwustostanowiskowych punktów ładowania pojazdów prądem stałym. Dostawa pięciu autobusów ma być zrealizowana do 28 czerwca 2024 r., a szóstego do stycznia 2025r.
Ta inwestycja ma nie tylko ważny wymiar społeczny i gospodarczy, ale także przyniesie korzyści ekologiczne – mniejszą emisję dwutlenku węgla, tlenków azotu oraz pyłów o średnicy mniejszej niż 10 mikrometrów.
Źródło: Urząd Miejski w Legnicy
Może to Ci się spodoba
„Handel ludźmi”
W ramach realizacji „Krajowego Planu Działań przeciwko Handlowi Ludźmi na lata 2016-2018”, w miesiącu maju b.r., policjantki Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przeprowadziły w Galicyjskim Centrum Integracji Społecznej
Jak gotować szybko i smacznie? Sprawdzone porady
Czy zdarzyło Ci się kiedykolwiek stanąć w kuchni, czując presję czasu i jednoczesną potrzebę przygotowania czegoś naprawdę apetycznego? Jeśli tak, to dobrze trafiłeś! Dzisiaj przybliżymy temat gotowania z nowoczesnym urządzeniem,
Odbyły się Targi Pracy, w których uczestniczyło wielu uchodźców
Ponad 700 osób uczestniczyło w czwartek (19 maja) w Targach Pracy zorganizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Centrum Konferencyjnym Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przy ul. Rycerskiej. – Dzięki bezpośrednim spotkaniom
Fotowoltaika – podstawowe informacje o instalacji fotowoltaicznej
W ostatnich latach coraz większy nacisk kładzie się na usamodzielnienie od tradycyjnych źródeł energii. Jest to związane zarówno z kwestiami gospodarczymi, jak i ekologicznymi. Jednym z rozwiązań, które zyskuje na
Policjanci edukują amatorów białego szaleństwa
Policjanci z sądeckiej komendy w dniu 26 stycznia2017 r. na stokach w Cieniawie i Kamiannej, edukowali amatorów białego szaleństwa. W ramach kampanii „Wspólnie dla bezpieczeństwa na stoku” rozdawali narciarzom i
Stop. Agresji Drogowej. Widzisz? Reaguj – każdy może pomóc w walce z piratami drogowymi
Od sierpnia 2014 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie funkcjonuje Nieetatowy Zespół do Zwalczania Agresywnych Zachowań na Drogach. W skład Zespołu działającego wchodzą zarówno policjanci z wydziału ruchu drogowego

