Miasto zakupi sześć elektrycznych autobusów

Miasto zakupi sześć elektrycznych autobusów

Firma Solaris Bus@Coach jako jedyna złożyła ofertę w przetargu na zakup przez miasto sześciu autobusów z napędem elektrycznym wraz z budową stacji ładowania. Propozycja tego producenta ( 17 mln 047 tys. zł) jest niższa niż miasto przeznaczyło na tę inwestycję o ok. 750 tys. zł. Obecnie oferta firmy Solaris jest analizowana.

Legnica na zakup zeroemisyjnych autobusów zdobyła ponad 9,5 mln zł dotacji w ramach programu „Zielony Transport Publiczny”, przygotowanego przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Przetarg dotyczy zakupu sześciu niskopodłogowych autobusów miejskich wraz z przeszkoleniem 32 kierowców oraz trzech dwustostanowiskowych punktów ładowania pojazdów prądem stałym. Dostawa pięciu autobusów ma być zrealizowana do 28 czerwca 2024 r., a szóstego do stycznia 2025r.

Ta inwestycja ma nie tylko ważny wymiar społeczny i gospodarczy, ale także przyniesie korzyści ekologiczne – mniejszą emisję dwutlenku węgla, tlenków azotu oraz pyłów o średnicy mniejszej niż 10 mikrometrów.

Źródło: Urząd Miejski w Legnicy

 

Previous Poszukiwany przez Interpol 33-latek z Bolkowa wpadł na lotnisku w podkrakowskich Balicach
Next Dozór dla oprawcy trójki małoletnich dzieci

Może to Ci się spodoba

Prezydent powołał Annę Gątowską na dyrektorkę Legnickiej Biblioteki Publicznej

Prezydent Tadeusz Krzakowski powołał Annę Gątowską na siedmioletnią kadencję dyrektora Legnickiej Biblioteki Publicznej. W imieniu prezydenta nominację wręczył jej dzisiaj (14 stycznia) jego zastępca Krzysztof Duszkiewicz.   Poprzednia kadencja pani

Rozliczenie PIT 2016 przez Internet – to takie proste!

Wszystkie osoby osiągające w ciągu roku dochody muszą rozliczyć się z fiskusem. Można to zrobić w sposób tradycyjny, wypełniając właściwą deklarację w formie papierowej albo albo przesłać PIT internetowo. Rozliczenie

Dlaczego powinieneś mieć bidet w swojej łazience

Bidety są przydatne z wielu powodów, od pomagania dzieciom z problemami ruchowymi w korzystaniu z łazienki bez konieczności wycierania się, do zapewnienia, że jesteś odpowiednio umyty. Zapobiegają one również otarciom

Noc Muzeów w Komendzie Głównej Policji. Wśród uczestników policjant z Krakowa

Przed kilkoma dniami w Komendzie Głównej Policji odbyła się ”Noc Muzeów”. Bramy KGP otwarte były dla zwiedzających od godziny 18:00 do północy. Ilość chętnych była tak duża, że już na

Legnickie szkoły i przedszkola pracują w trybie stacjonarnym

Wszystkie legnickie szkoły i przedszkola pracują w trybie stacjonarnym.  Dotyczy to ok. 15 tys. uczniów i przedszkolaków w sumie w  700 oddziałach. Nauka odbywa się w reżimie sanitarnym i przy

„Handel ludźmi”

W ramach realizacji „Krajowego Planu Działań przeciwko Handlowi Ludźmi na lata 2016-2018”, w miesiącu maju b.r., policjantki Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przeprowadziły w Galicyjskim Centrum Integracji Społecznej