Miasto zakupi sześć elektrycznych autobusów

Miasto zakupi sześć elektrycznych autobusów

Firma Solaris Bus@Coach jako jedyna złożyła ofertę w przetargu na zakup przez miasto sześciu autobusów z napędem elektrycznym wraz z budową stacji ładowania. Propozycja tego producenta ( 17 mln 047 tys. zł) jest niższa niż miasto przeznaczyło na tę inwestycję o ok. 750 tys. zł. Obecnie oferta firmy Solaris jest analizowana.

Legnica na zakup zeroemisyjnych autobusów zdobyła ponad 9,5 mln zł dotacji w ramach programu „Zielony Transport Publiczny”, przygotowanego przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Przetarg dotyczy zakupu sześciu niskopodłogowych autobusów miejskich wraz z przeszkoleniem 32 kierowców oraz trzech dwustostanowiskowych punktów ładowania pojazdów prądem stałym. Dostawa pięciu autobusów ma być zrealizowana do 28 czerwca 2024 r., a szóstego do stycznia 2025r.

Ta inwestycja ma nie tylko ważny wymiar społeczny i gospodarczy, ale także przyniesie korzyści ekologiczne – mniejszą emisję dwutlenku węgla, tlenków azotu oraz pyłów o średnicy mniejszej niż 10 mikrometrów.

Źródło: Urząd Miejski w Legnicy

 

Previous Poszukiwany przez Interpol 33-latek z Bolkowa wpadł na lotnisku w podkrakowskich Balicach
Next Dozór dla oprawcy trójki małoletnich dzieci

Może to Ci się spodoba

Kolejny sukces Legnicy w prestiżowym rankingu Perły Samorządu

Legnica zajęła drugie miejsce w kategorii gminy miejskie do 100 tys. mieszkańców w prestiżowym rankingu Perły Samorządu zorganizowanym już po raz 10 przez Dziennik Gazeta Prawna. To już kolejne wyróżnienie

Małopolscy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem podczas Mistrzostw Europy UEFA EURO U21

Za nami drugi mecz grupy C turnieju finałowego Mistrzostw Europy U21 w piłce nożnej. W środę ( 21.06.) w Krakowie, na stadionie piłkarskim  przy ul. Kałuży miało miejsce spotkanie reprezentacji

Kradł w firmie, w której był szefem

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który z firmy, w której był kierownikiem ukradł 5 telefonów komórkowych. Mężczyzna został namierzony i zatrzymany przez policjantów z „szóstki”.

Małopolscy policjanci zabezpieczyli kolejny mecz piłkarskiej ekstraklasy i zapobiegli bójce kiboli

31 marca br na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana znajdującym się przy ulicy Reymonta 22 w Krakowie odbył się mecz piłkarski pomiędzy drużynami Wisły Kraków oraz Lecha Poznań. Tego rodzaju

Inauguracja „Bezpiecznych Wakacji 2017” z sądeckimi policjantami

Bezpieczne Wakacje 2017 uważamy za otwarte! Takim okrzykiem w minioną sobotę (24 czerwca), zainaugurowano rozpoczynające się wakacje. Festyn na płycie rynku odbył się z udziałem sądeckich policjantów, którzy promowali zasady

Warsztaty w IPN

W dniu 15 maja 2017 r. , w siedzibie IPN Biuro Edukacji Narodowej Centrum Edukacyjne Przystanek Historia w Krakowie przy ul. Dunajewskiego 8 odbyły się warsztaty  do konkursu „Policjanci w służbie