Dozór dla oprawcy trójki małoletnich dzieci

Dozór dla oprawcy trójki małoletnich dzieci

Legniccy policjanci zatrzymali 44-latka podejrzanego o znęcanie się fizyczne i psychiczne. Ofiarą przemocy była trójka jego małoletnich dzieci w wieku 3,14 i 15 lat. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu, jednakże sąd nie przychylił się do tego wniosku i zastosował wobec mężczyzny dozór Policji. Pamiętaj, przemoc domowa jest przestępstwem! Masz prawo bronić się przed osobą, która krzywdzi Ciebie i Twoją rodzinę.

44-letni mieszkaniec Legnicy trafił do policyjnej celi chwilę po tym, jak do Komendy Miejskiej Policji w Legnicy przyszedł pracownik szkoły wraz z trójką dzieci w wieku 3,14 i 15 lat złożyć zawiadomienie o znęcaniu się. Z relacji kobiety wynikało, ze chłopcy z uwagi na stosowaną wobec nich przemoc uciekli z domu do znajomego, który przez trzy dni zaopiekował się nimi.

Dzieci były bardzo wystraszone, policjanci zaopiekowali się nimi do czasu przekazania ich do placówki opiekuńczej. Wyzwiska, ośmieszanie, krytykowanie oraz poniżanie w tym domu były codziennością. Mężczyzna popychał, szarpał oraz bił swoich synów gdzie popadło. W czasie awantur, gdy był pod wpływem alkoholu niszczył dorobek rodziny łamiąc i rozbijając domowe sprzęty.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad małoletnimi dziećmi. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu, jednakże sąd nie przychylił się do tego wniosku i zastosował wobec mężczyzny dozór Policji oraz zakaz zbliżania się do jego małoletnich dzieci.

Awantury, krzyki, poniżanie, wyzwiska, ciągłe krytykowanie, bicie, szarpanie, groźby, szantaż, ciągłe narzekanie na ofiarę, znęcanie fizyczne i psychiczne – to tajemnica wielu polskich rodzin. „To, co dzieje się w domu, powinno tam pozostać.”, „To sprawa rodzinna.”, „To wstyd” – w taki właśnie sposób ofiary przestępstw związanych z przemocą w rodzinie tłumaczą często fakt nie informowania Policji o sytuacji, w jakiej się znajdują. Zdarza się, że ukrywane przez wiele lat problemy wychodzą na jaw, kiedy jest już za późno. Dlatego pamiętaj, że prośba o pomoc nie jest wstydem i masz prawo złożyć na Policji lub w prokuraturze wniosek o wszczęcie postępowania karnego wobec osoby, która krzywdzi Ciebie i Twoją rodzinę!

Kodeks karny za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą, lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda miejska Policji w Legnicy

 

Previous Miasto zakupi sześć elektrycznych autobusów
Next Agresywny 36-latek odpowie za groźby wobec ekspedientki sklepowej

Może to Ci się spodoba

Poszukiwany przez Interpol 33-latek z Bolkowa wpadł na lotnisku w podkrakowskich Balicach

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Krakowie-Balicach zatrzymali, a następnie przekazali policjantom z Bolkowa 33-letniego Polaka, poszukiwanego przez polski wymiar sprawiedliwości, w tym także czerwoną notą Interpolu. Mężczyzna za popełnione w

Szybka reakcja funkcjonariuszy zapobiegła tragedii

Dzięki czujności funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, mieszkaniec domu jednorodzinnego w Prochowicach szczęśliwie uniknął zagrożenia, jakie spowodowała paląca się w kominie sadza. Nieświadomy niebezpieczeństwa właściciel budynku

Pędziła 102 km/h na ograniczeniu do 40 km/h. Straciła prawo jazdy, otrzymała mandat 2 tys. zł

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy w trakcie wczorajszej służby zatrzymali kierującą, która znacznie przekroczyła prędkość. Kobieta jechała samochodem aż 102 km/h przy ograniczeniu do 40 km/h.

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że ma sądowe zakazy prowadzenia pojazdów

Policjanci legnickiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który kierując pojazdem marki Toyota nie zatrzymał się do kontroli drogowej i rozpoczął ucieczkę. Mieszkaniec powiatu jaworskiego jechał pomimo trzech zakazów prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Czad – „niewidzialny zabójca”

Tlenek węgla nie jest wyczuwalny, ale jego działanie bezpośrednio zagraża życiu i zdrowiu osób. Apelujemy, aby w sezonie grzewczym zwracać uwagę na odpowiednie zabezpieczenie domów i mieszkań, korzystać ze sprawnych

Zderzenie autobusu z samochodem osobowym

2 sierpnia 2021 r. o godzinie 13:52 na zjeździe z autostrady A4 na drogę S3 w miejscowości Szymanowice doszło do wypadku drogowego z udziałem autobusu i samochodu osobowego. W wyniku

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź