Apteczka dla kierowców, którzy jeździli zgodnie z przepisami

Apteczka dla kierowców, którzy jeździli zgodnie z przepisami

Wczoraj od wczesnych godzin porannych Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej w Legnicy prowadzą działania pn. „Prędkość”, które ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. Głównym celem akcji jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych poprzez dyscyplinowanie kierowców. Kierujący, którzy stosowali się do przepisów otrzymali nagrodę w postaci apteczki samochodowej przekazanej przez pracowników Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Wczoraj funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej w Legnicy, przy wykorzystaniu ręcznych mierników prędkości oraz radiowozów wyposażonych w urządzenia rejestrujące tzw. wideorejestratory, prowadzili wzmożone kontrole kierujących pojazdami, którzy popełniają wykroczenia drogowe i nie stosują się do ograniczenia prędkości, szczególnie w obszarze zabudowanym.

Biorąc pod uwagę fakt, iż nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, policjanci apelują o rozsądek i bezwzględne przestrzeganie przepisów w tym zakresie. Przypominają również jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą, bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka.

Kierowcy podróżujący drogą krajową nr 94 pomiędzy Chojnowem a Legnicą mogli liczyć na miłą niespodziankę. Ci, którzy stosowali się do ograniczenia prędkości do 50 km/h w obszarze zabudowanym, otrzymali upominek w postaci apteczki samochodowej. Prezenty zostały przekazane przez pracowników Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, którzy informowali kierujących o podstawowych zadach przemieszczania się takich jak jazda „na suwak”, tworzenie korytarza życia, korzystanie z pasa awaryjnego oraz udzielanie pomocy przedmedycznej.

Pamiętajmy, że sytuacje na drodze bywają bardzo dynamiczne i niespodziewanie mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość jest jednym z czynników, który powoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Źródło: Komenda miejska Policji w Legnicy

Previous Świętuj sportowo i rekreacyjnie. Zobacz, gdzie spalisz kalorie i zrelaksujesz się
Next Ile jeszcze musi zginąć osób na drodze, żebyśmy byli ostrożniejsi?

Może to Ci się spodoba

Dozór dla oprawcy trójki małoletnich dzieci

Legniccy policjanci zatrzymali 44-latka podejrzanego o znęcanie się fizyczne i psychiczne. Ofiarą przemocy była trójka jego małoletnich dzieci w wieku 3,14 i 15 lat. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Prokurator wystąpił do

Pędziła 102 km/h na ograniczeniu do 40 km/h. Straciła prawo jazdy, otrzymała mandat 2 tys. zł

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy w trakcie wczorajszej służby zatrzymali kierującą, która znacznie przekroczyła prędkość. Kobieta jechała samochodem aż 102 km/h przy ograniczeniu do 40 km/h.

Wypadek pojazdu osobowego na ulicy Nowodworskiej w Legnicy

W dniu 24 sierpnia 2021 r. o godzinie 10:00 na ulicy Nowodworskiej w Legnicy miał miejsce wypadek samochodu osobowego, który uderzył w drzewo i przydrożną latarnię. Do zdarzenia udały się

Pościg legnickiej drogówki – kierowca posiadał przy sobie narkotyki i był pod ich wpływem

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, po pościgu zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Ponadto mężczyzna posiadał przy sobie narkotyki i znajdował się

Areszt za nękanie i groźby wobec byłej partnerki

Na 3 miesiące do aresztu trafił mężczyzna zatrzymany przez legnickich policjantów. Podejrzany uporczywie nękał swoją byłą partnerkę oraz groził uszkodzeniem ciała i pozbawieniem życia. Ponadto mężczyzna w miejscu pracy pokrzywdzonej

Przed wymiarem sprawiedliwości ukrył się pod łóżkiem nie swojego mieszkania

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Legnicy oraz Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy interweniowali w sprawie włamania do mieszkania. Na miejscu zastali kobietę, która twierdziła, że lokal był otwarty i

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź