Alternatywne lekcje WF z Moniką Pyrek w Legnicy

Alternatywne lekcje WF z Moniką Pyrek w Legnicy

W dniach 10–11 kwietnia w sali sportowej Zespołu Szkół Integracyjnych przy ul. Wierzyńskiego w Legnicy odbędą się pokazowe zajęcia w ramach ogólnopolskiego projektu „KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF”. Inicjatywa jest realizowana przez Fundację Moniki Pyrek we współpracy z Grupą Ferrero w Polsce.

Projekt skierowany jest do uczniów klas 4–8 oraz nauczycieli wychowania fizycznego ze szkół podstawowych. Jego głównym celem jest promocja aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży oraz popularyzacja sportu poprzez nowoczesne i atrakcyjne formy ruchu.

Zajęcia łączą tradycyjne ćwiczenia z nowoczesnymi technologiami, takimi jak: symulator narciarstwa, trenażer kolarski, ruchoma ścianka wspinaczkowa czy refleksomierz. Uczestnicy będą mogli nie tylko sprawdzić swoje umiejętności motoryczne, ale również rozwijać współpracę i poczucie sportowej wspólnoty.

W ciągu dwóch dni w lekcjach weźmie udział łącznie 720 uczniów ze wszystkich legnickich szkół podstawowych. Każda z sześciu zaplanowanych sesji obejmie grupę 120 uczestników.

Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie: www.alternatywnelekcjewf.pl

Previous Legniccy kryminalni zatrzymali przed służbą trzy osoby poszukiwane
Next Legniczanie wywalczyli 9. medali na mistrzostwach Polski w Taekwn-do. Gratulujemy

Może to Ci się spodoba

Miedź Legnica ma 50 lat. Gratulujemy sukcesów i prosimy o więcej

Największy legnicki klub sportowy świętuje dzisiaj okrągłe urodziny. Dokładnie 28 lipca 1971 roku podjęto decyzję o utworzeniu Klubu Sportowego Miedź Legnica. Nowy byt powstał na bazie założonego w 1967 roku

Joga pod chmurką powraca już w czerwcu. Zapisz się na zajęcia

Ciesząca się ogromną popularnością joga na powietrzu w parku Miejskim powraca już w czerwcu. Na cykl zajęć zaprasza legnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Joga pod chmurką to płynne praktyki w

Trzymamy kciuki za legniczankę Kornelię Fiedkiewicz, naszą pływaczkę na Olimpiadzie

Trzymamy kciuki za legniczankę Kornelię Fiedkiewicz, naszą pływaczkę na Olimpiadzie Legniczanka Kornelia Fiedkiewicz 29 lipca zadebiutuje na Igrzyskach w Tokio. Nasza pływaczka wystąpi w sztafecie mieszanej na 100 metrów wraz

Polacy coraz wcześniej rezerwują urlopy narciarskie

Decyzja o rezerwacji zimowego wypoczynku z wyprzedzeniem przekłada się na większy wybór i duże oszczędności. Jeszcze do końca września można zarezerwować urlop narciarski nawet z 35-proc. zniżkami – przekonuje Magda Plutecka, rzeczniczka Neckermann Podróże.

Jak ćwiczyć w domu?

Jak zacząć uprawiać sport, jeśli nigdy nie trenowałeś? Jakie ćwiczenia należy wykonać? Czy muszę iść na  siłownie, czy mogę trenować w domu? Kto powie Ci, jak trenować w domu? A czy będzie rezultat takiego

Legniccy pływacy biją kolejne rekordy i zdobywają medale. Brawo

Zawodniczki i zawodnicy legnickiego Klubu Sportowego Wankan wywalczyli siedem medali na mityngu pływackim w Oświęcimiu. Na basenie o długości 25 metrów rywalizowało 647 pływaków ze 103 klubów, w tym dziewięcioosobowa