Szkolenie dotyczące Ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów
W środę 19 kwietnia 2017 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się szkolenie przygotowujące funkcjonariuszy Policji i służby Celno – Skarbowej do realizacji nowych zadań przewidzianych w przepisach ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów, która weszła w życie 18 kwietnia 2017 roku.
Na początku spotkania I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Paweł Dzierżak, powitał przybyłe osoby oraz dokonał oficjalnego otwarcia szkolenia podkreślając dotychczasową dobrą współpracę między służbami.
Następnie głos zabrała Pani Aldona Maryńczak – Zastępca Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Krakowie ds. Kontroli, Cła i Audytu, która również powitała przybyłych funkcjonariuszy i wyraziła zadowolenie z podjętego współdziałania pomiędzy obiema służbami.
Szkolenie przeprowadzili: nadkom. Robert Knap – ekspert Służby Celnej (Izba Administracji Skarbowej w Krakowie) wspólnie z podkom. Marcinem Filipkiem (ekspert Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie), a moderatorem spotkania był podinsp. Krzysztof Dymura – Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie.
Z ramienia Izby Administracji Skarbowej udział w szkoleniu wzięli: Kierujący Działem Realizacji i Służby Dyżurnej MUCS w Krakowie – podinsp. Wojciech Brania oraz Starszy Ekspert Działu Karno – Skarbowego IAS w Krakowie – insp. Dariusz Pyżyk. W spotkaniu również uczestniczył Pan Jacek Topolski – przedstawiciel Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.
Podczas szkolenia omawiane były regulacje prawne Ustawy o monitorowaniu drogowego przewozu paliw płynnych, alkoholu skażonego i suszu tytoniowego, czyli towarów często będących przedmiotem nieprawidłowości w rozliczeniu podatku VAT i akcyzowego, a w efekcie powodujących znaczne uszczuplenia podatkowe dla budżetu państwa. Omawiana Ustawa nakłada na funkcjonariuszy Policji nowe obowiązki związane z kontrolą drogową przewozu wyżej wymienionych towarów, a szkolenie ma na celu przygotowanie ich do realizacji nowych zadań przewidzianych w przepisach.
Szkolenie będzie kontynuowane w formie praktycznej podczas wspólnych patroli kontrolnych.
Przy okazji szkolenia, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Paweł Dzierżak wręczył Rozkaz o powołaniu podkom. Sławomira Prokockiego na stanowisko Komendanta Komisariatu Autostradowego Policji w Krakowie.
Może to Ci się spodoba
Małopolscy policjanci upamiętnili policjantów pomordowanych w 1940 roku przez NKWD
26 kwietnia br. na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyły się rocznicowe uroczystości przy Obelisku poświęconym funkcjonariuszom Policji Państwowej – jeńców z obozu w Ostaszkowie, Katyniu, Twerze, Miednoje zamordowanych
Święto krakowskich policjantek, policjantów i pracowników
Dzisiaj (20 lipca br.) w Muzeum Lotnictwa Polskiego odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Przybyli na nią m. in. pełniący obowiązku Komendanta Wojewódzkiego
DIMENSIONLESSNESS OF GLASS. Wystawa pofestiwalowa w Krośnie
Paweł Szczygieł – Prezes Zarządu Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie oraz Igor Wójcik – Dyrektor Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu zapraszają na „Dimensionlessness of Glass” – Dolnośląskie Warsztaty i
Kolejne oszustwo „metodą na wnuczka”. Małopolska Policja przestrzega i apeluje o ostrożność
W ostatnim okresie czasu w Krakowie jak i na terenie Małopolski doszło do kolejnych prób wyłudzenia pieniędzy tzw. „metodą na wnuczka” modyfikowaną przez sprawców pod różne legendy (np. „na syna/córkę”,
Kolejny serial w legnickich plenerach. Będą drobne utrudnienia w ruchu
Serial pod tytułem „Wielka Woda” to sześcioodcinkowy dramat katastroficzny w reżyserii Jana Holoubka (reżyser formatujący) oraz Bartłomieja Ignaciuka, według scenariusza Kaspra Bajona i Kingi Krzemińskiej. Akcja rozgrywa się podczas powodzi
Czarny grzejnik do łazienki
Czerń uważana jest za barwę śmierci, smutku, żałoby. Gdy myślimy o czarnym kojarzymy jako cierpienie, nieszczęście i coś złego. Warto jednak podkreślić, że nie każdy interpretuje czerń jako coś złego.

