Święto Policji w KPP w Krakowie
Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie, odbyła się uroczystość upamiętniająca 98 rocznicę powstania polskiej Policji.
W obchodach udział wzięli: insp. Krzysztof Król, Komendant Powiatowy Policji w Krakowie, mł. insp. Piotr Wojtak, I-szy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Krakowie, mł. insp. Dariusz Suwała, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Krakowie, a także funkcjonariusze i pracownicy naszej jednostki oraz Komisariatów podległych.
Uroczystość uświetnili swoją obecnością: insp. Robert Nowakowski, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie, Wojciech Pałka, Wicestarosta Krakowski, jak również emerytowani komendanci KPP w Krakowie: Dariusz Pocięgiel i Wadim Dyba, a także przedstawiciele lokalnych samorządów oraz instytucji na co dzień współpracujących z Policją.
Obecnych przywitał Gospodarz Święta – insp. Krzysztof Król. Z przemówienia wygłoszonego przez Komendanta Powiatowego Policji w Krakowie emanowała duma, wynikająca z przynależności do mundurowej formacji. Insp. Krzysztof Król wielokrotnie podkreślał, że służba dla Ojczyzny pełna jest wyrzeczeń i wymaga zaangażowania. Ogrom poświęcenia i trud włożony w działania na rzecz dobra obywateli, przynoszą wymierne efekty w postaci poczucia bezpieczeństwa mieszkańców, a także są gwarantem ładu i porządku publicznego.
W swoim wystąpieniu, Komendant Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, wielokrotnie skierował słowa podziękowania nie tylko do funkcjonariuszy i pracowników jednostki, ale także do władz samorządowych i instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa.
Przemówienie insp. Krzysztofa Króla zakończyły słowa policyjnej roty z 1919 roku, które pomimo upływu lat, pozostają aktualne.
Kolejno zostały odczytane i wręczone policjantom akty mianowania na wyższe stopnie służbowe oraz rozkazy personalne powołania i mianowania na stanowiska.
Podczas uroczystej zbiórki zostały również nadane odznaczenia i medal XXV-lecia Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów.
Następnie przemówienia wygłosili: Wojciech Pałka, Wicestarosta Krakowski oraz insp. Robert Nowakowski, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie, którzy podziękowali funkcjonariuszom za wzorową służbę i złożyli życzenia dalszych sukcesów zawodowych oraz prywatnych.
Uroczystą zbiórkę z okazji Święta Policji w Komedzie Powiatowej Policji w Krakowie zakończyło złożenie przez dowódcę uroczystości kom. Mateusza Dańdę meldunku, który odebrał insp. Robert Nowakowski.
Może to Ci się spodoba
Utrudnienia na autostradzie A4 w miejscowości Staniątki – w kierunku Krakowa
W związku z naprawą lewego pasa jezdni północnej autostrady A4 – wysokość miejscowości Staniątki na odcinku 400 metrów (od km 436+300 do km 436+700) w poniedziałek 7 sierpnia 2017r. od godz. 05:00
Miasta rozlewają się na przedmieścia. To powoduje coraz większe korki
Ponad połowa mieszkańców miast uważa, że samochód to najwygodniejszy środek transportu. Jednocześnie większość z nich korki i brak miejsc parkingowych uważa za największą zmorę komunikacyjną w mieście. Mimo że transport publiczny staje się
Noc Muzeów w Komendzie Głównej Policji. Wśród uczestników policjant z Krakowa
Przed kilkoma dniami w Komendzie Głównej Policji odbyła się ”Noc Muzeów”. Bramy KGP otwarte były dla zwiedzających od godziny 18:00 do północy. Ilość chętnych była tak duża, że już na
Dobiega końca przebudowa podwórza przy siedzibie Urzędu Miasta w Legnicy
Trwa przebudowa podwórza przy siedzibie Urzędu Miasta w Legnicy. Obecnie układana jest kostka kamienna oraz wykonywane są prace wykończeniowe. Prace zbliżają się już do końca. Zakres prac obejmuje: wykonanie nawierzchni
Już niebawem rozpocznie się oczyszczanie Koziego Stawu. Umowa podpisana
Już niebawem rozpocznie się odmulanie i oczyszczanie Koziego Stawu w parku Miejskim. Dziś (3 kwietnia) zastępca prezydenta Jacek Baszczyk podpisał z wykonawcą umowę w tej sprawie. Zlecenie wykona legnicka spółka
Sprawca brutalnego rozboju został zatrzymany przez krakowskich policjantów
Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali sprawcę rozboju do jakiego doszło pod koniec listopada ubiegłego roku. Wówczas na wracającego po pracy do domu kierowcę MPK napadł mężczyzna. Usłyszał

