Legnica walczy o tytuł Świetlnej Stolicy Polski

Legnica walczy o tytuł Świetlnej Stolicy Polski

Legnica, głosami internautów, zdobyła tytuł najpiękniej oświetlonego miasta na Dolnym Śląsku i obecnie walczy w finale o zwycięstwo na etapie ogólnopolskim. Wygrywając na etapie wojewódzkim już zdobyliśmy sprzęt AGD o wartości 10 000 zł, który trafi do potrzebujących legniczan. Zdobywając pierwsze miejsce w Polsce wygramy dodatkową pulę nagród: kolejny sprzęt AGD z przeznaczeniem na cele charytatywne oraz instalację fotowoltaiczną wybudowaną na placówce opiekuńczej.

– Bardzo dziękuję mieszkańcom i sympatykom naszego miasta za każdy głos oddany w plebiscycie na najpiękniej oświetlone miasto. Jestem dumny z faktu, że po raz siódmy udało nam się zwyciężyć na etapie wojewódzkim. Jesteśmy gotowi do dalszej rywalizacji.  W ten sposób wspólnie pomagamy najbardziej potrzebującym – mówi Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy.

Aby wygrać potrzebujemy waszych głosów! Ważne:
– głosowanie trwa od 14 do 25 stycznia do godz. 12.00,
– każdego dnia każdy może oddać aż 10 głosów, dlatego tak ważne jest systematyczne głosowanie,
– głosowanie jest bezpłatne, wystarczy wejść na stronę plebiscytu, zalogować się i oddać głosy
– głosować można na stronie: https://gazetawroclawska.pl/p/kandydaci/swiec-sie-z-energa%2C1011541/

Świąteczne iluminacje w naszym mieście cieszą się niesłabnącą popularnością.  Zachęcamy wszystkich legniczan i przyjaciół naszego miasta do głosowania na Legnicę w plebiscycie Świeć się z Energą. Razem zawalczmy o nagrody, które przeznaczone zostaną na cele charytatywne!

Źródło: Urząd Miejski w Legnicy

Previous Nadpłacony podatek zostanie zwrócony bez konieczności składania wniosku
Next Prezydent powołał Annę Gątowską na dyrektorkę Legnickiej Biblioteki Publicznej

Może to Ci się spodoba

Premiera spektaklu „Amatorki” Teatru Kombinat

„Amatorki” to przedstawienie ukazujące, jak głęboko ludzie potrafią tkwić w utrwalonych schematach. Postaci przypominają wytwory zbiorowej, bezrefleksyjnej świadomości – chętnie przyjmują role dobrze znane z życia ich rodziców i dziadków,

Legnicka Akademia Filmowa. Winda Filipa Szuksztula zdobyła Grand Prix

Filip Szuksztul, 17 – letni mieszkaniec Łukowa k. Lubina za  film Winda zdobył Grand Prix 28. edycji Legnickiej Akademii Filmowej. Jury oceniało 23 filmy konkursowe. – Tegoroczna edycja Legnickiej Akademii

LEGNICKI JARMARK WIELKANOCNY

Pod koniec marca centrum Legnicy wypełni się świąteczną atmosferą. W dniach 28–29 marca 2026 roku w plenerowej przestrzeni ulicy Najświętszej Marii Panny oraz na legnickim Rynku odbędzie się Legnicki Jarmark

Spotkaj się z miłośnikami poezji w parku miejskim. Zapraszamy w niedzielę do mini zoo

Towarzystwo Miłośników Legnicy „Pro Legnica” zaprasza w niedzielę (22 sierpnia) o godz.16.00 do legnickiego mini zoo w parku Miejskim na Huragan Poezji. Spotkanie poprowadzi Wiktor Czepułkowski. Wydarzenie jest objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Legnicy.

Uniwersytet Jagielloński gruntownie modernizuje swój kampus medyczny

Collegium Medicum, czyli kampus medyczny Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, zostanie gruntownie odnowiony. Będzie to możliwe dzięki współpracy uczelni z partnerem prywatnym – spółką Neoświat. Jak wyjaśnia prof. Piotr Laidler, prorektor UJ ds. Collegium

Galeria Sztuki. Obejrzyj wystawę o fascynacji naturą i życiem lasu

Galeria Sztuki w Legnicy zaprasza w czwartek (12 sierpnia) o godz. 17. 00 do Galerii Ring na wernisaż wystawy prac Pawła Szeibla pt. „Przygodolub”. – Zaraz po otwarciu ekspozycji odbędzie