Galeria Sztuki. Obejrzyj wystawę o fascynacji naturą i życiem lasu

Galeria Sztuki. Obejrzyj wystawę o fascynacji naturą i życiem lasu

Galeria Sztuki w Legnicy zaprasza w czwartek (12 sierpnia) o godz. 17. 00 do Galerii Ring na wernisaż wystawy prac Pawła Szeibla pt. „Przygodolub”.

– Zaraz po otwarciu ekspozycji odbędzie się spotkanie z publicznością i prezentacje w Galerii Sztuki (12 sierpnia, godz. 18. 00, pl. Katedralny 1). Posłuchamy autora wystawy, a także animatorki i eko-aktywistki z Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury – Karoliny Jefmańskiej, która realizuje projekty dla natury i zwierząt, mające zbliżyć człowieka do energii Matki Ziemi i pomóc znaleźć ukojenie w przyrodzie, oraz Natalii Bażowskiej – malarki i doktorki psychiatrii, która przybliży słuchaczom swój niezwykły projekt „Luna”, ukazujący relację między kobietą a dziką wilczycą – informuje  Maja Bielakowicz, z Galerii Sztuki w Legnicy.

Idea wystawy wzrosła z fascynacji naturą i życiem lasu. To druga – po zrealizowanej w kwietniu w bydgoskim BWA – prezentacja prac Pawła Szeibla przygotowana specjalnie z myślą o młodszej publiczności. Tym razem ekspozycja powstaje jako wynik pracy zespołowej – artysta wspólnie z kuratorkami i edukatorkami tworzy w galerii przestrzeń do przyglądania się relacji człowieka z naturą. Subtelne gesty artysty, czułość wobec materii, uważne przypatrywanie się krajobrazowi mogą stać się inspiracją do dalszych samodzielnych odkryć w terenie – w parku, lesie czy na łące, w górach, na plaży, blisko i daleko od domu. Szczególną uwagę poświęcimy tu zagadnieniu czasu – trwaniu i przemijaniu, ulotności i ponadczasowości. Proces ten wspierać będzie publikacja w formie zeszytu ćwiczeń nawiązujących do prac Paweł Szeibla, stworzona na potrzeby wystawy. Dzieci i opiekunowie zostaną zaproszeni do wspólnych spacerów po wystawie, a także działań warsztatowych, których efekty wzbogacą ekspozycję.

Wystawa Przygodolub opowiada o relacji człowiek – przyroda, w której to sztuka odgrywa rolę mediatora pomiędzy nimi. Przenosi nas do świata, którego nie zauważamy, a w którym na zmysły działa całe bogactwo subtelnych bodźców – dotyk liści i igieł, szelest poszycia, podmuch wiatru, zapach, mijamy ślady obecności zwierząt, albo napotykamy na ich czujny wzrok. Zwraca uwagę na potrzebę bycia obserwatorem i słuchaczem, niesie doświadczenie obecności tu i teraz – a wraz z nią lekkości i radości, jaka towarzyszy takiemu doświadczaniu.

Paweł Szeibel tworzy obrazy, warsztaty, instalacje w przestrzeni miejskiej, a także bierze udział w akcjach społecznych. W sztuce sięga do obszarów zarezerwowanych dla botaników i ogrodników. W jego działaniach duże znaczenie odgrywa eksperyment, otwartość na niespodziewane efekty funkcjonowania prac typu work in progress. Ukończył studia na Wydziale Artystycznym Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. W latach 2006–2007 studiował na Universidad de Castilla-La Mancha w Hiszpanii. Dyplom z wyróżnieniem obronił w 2008 roku. Obecnie jest asystentem na Wydziale Artystycznym macierzystej uczelni. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałka Województwa Śląskiego.

Wystawa jest częścią projektu “Ekologia jest sztuką”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Źródło: Urząd Miejski w Legnicy

Previous Zderzenie autobusu z samochodem osobowym
Next Zapraszamy do parku Miejskiego na sierpniowe śniadania na trawie

Może to Ci się spodoba

Spotkajmy się w sobotę na Delfinku. Będzie mnóstwo atrakcji dla dzieci i młodzieży

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zaprasza dzieci i młodzież do udziału w wydarzeniu „Wodne zabawy na Delfinku”. Spotykamy się w najbliższą sobotę – 15 stycznia o godz. 10.00 na basenie Delfinek.

Elżbieta Dzikowska zabrała nas w podróż dookoła świata. Niezwykłą podróż

To był wieczór pełen przygód, egzotycznych podróży, sztuki, kulinarnych wrażeń i przede wszystkim spotkaniem z niezwykłą Elżbietą Dzikowską. Wybitna podróżniczka zabrała nas we wtorek (24 maja) w podróż dookoła świata

Zapraszamy do Rynku na wystawę fotografii Elżbiety Dzikowskiej

W legnickim Rynku pojawili się mieszkańcy Etiopii, Jemenu, Filipin, Indii i wielu innych krajów Europy, Azji, Afryki i Ameryki Łacińskiej. Te wspaniałe portrety tworzą wystawę fotografii „Uśmiech Świata” autorstwa niezrównanej

Siódemka Huras Legnica mistrzem Polski młodzików! Gratulujemy

Wielki sukces odniosła nasza drużyna młodzików. Siódemka Huras Legnica sięgnęła po złoty medal mistrzostw Polski. W finale turnieju finałowego, który rozegrany został w Ostrołęce, podopieczni trenera Zygmunta Woźniczki wygrali 28:27

Legnicka Książka Roku 2020. Nominacje otrzymało pięć wydawnictw

Nominacje do Tytułu Legnickiej Książki Roku 2020 otrzymało pięć wydawnictw, wybranych przez kapitułę konkursu spośród 34 ubiegłorocznych publikacji. Nominacje do Tytułu Legnickiej Książki Roku 2020: Piotr Ander „Mroczny rewers” Rafał Collins „(Nie)

Spotkaj się z miłośnikami poezji w parku miejskim. Zapraszamy w niedzielę do mini zoo

Towarzystwo Miłośników Legnicy „Pro Legnica” zaprasza w niedzielę (22 sierpnia) o godz.16.00 do legnickiego mini zoo w parku Miejskim na Huragan Poezji. Spotkanie poprowadzi Wiktor Czepułkowski. Wydarzenie jest objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Legnicy.