Dlaczego powinieneś mieć bidet w swojej łazience

Dlaczego powinieneś mieć bidet w swojej łazience

Bidety są przydatne z wielu powodów, od pomagania dzieciom z problemami ruchowymi w korzystaniu z łazienki bez konieczności wycierania się, do zapewnienia, że jesteś odpowiednio umyty. Zapobiegają one również otarciom i mogą pomóc zmniejszyć szanse na rozwój hemoroidów. Ale zanim wyjdziesz i kupisz jeden, rozważ plusy i minusy. Przyjrzyjmy się niektórym z nich.

Podstawową zaletą bidetu jest to, że może on zapewnić lepsze oczyszczanie. Papier toaletowy jest szorstki i może podrażniać skórę, więc bidet sprawia, że wszystko jest znacznie wygodniejsze. Poza tym, że jest wygodniejszy, ciepła woda może łagodzić obolałą skórę. Bidety są również idealne dla osób, które mają problemy zdrowotne dotyczące okolic odbytu i odbytnicy.

Sprawdź także: Jaka muszla klozetowa będzie pasować do Twojej łazienki?

Bidety są przyjazną dla środowiska opcją dla Twojej łazienki. Oprócz tego, że są przyjazne dla środowiska, są również bardzo opłacalne. Bidet wymaga mniej wody niż standardowa toaleta, co pozwala zaoszczędzić wodę i pieniądze. Ponadto bidet nie wymaga dodatkowej przestrzeni ani oddzielnej linii wodnej. Możesz z łatwością dodać bidet do swojej łazienki.

Bidety mogą być również przydatne dla osób z chorobami, które sprawiają, że używanie papieru toaletowego jest niewygodne. Na przykład osoby cierpiące na szczeliny odbytu, chorobę Crohna i hemoroidy mogą odczuwać dyskomfort podczas korzystania z papieru toaletowego. Woda w bidecie może skutecznie usunąć te zanieczyszczenia. Ponadto bidety pozwalają oszczędzać wodę, co jest cenne, biorąc pod uwagę ilość wody, jaką Amerykanie marnują podczas brania prysznica. Szybkie sprzątanie za pomocą bidetu może wyeliminować potrzebę używania dodatkowego papieru toaletowego.

Prawidłowy sposób korzystania z bidetu zależy od jego rodzaju. Z klasycznego bidetu stojącego korzysta się poprzez rozstawienie siedziska i skierowanie go w stronę kranu. Temperatura wody musi być odpowiednio dostosowana. Dysza bidetu powinna być regularnie czyszczona przy użyciu łagodnego detergentu. Należy również regularnie czyścić dopływ wody i filtr.

Bidety stają się coraz bardziej popularne w Stanach Zjednoczonych. Są one lepszą alternatywą dla papieru toaletowego, ponieważ są bardziej higieniczne. Bidety zmniejszają również zużycie papieru toaletowego, co jest dobre dla środowiska. Zmniejszą również ilość odpadów domowych i opakowań.

Kolejną zaletą bidetu jest to, że oszczędza wodę. Każde mycie w bidecie pozwoli zaoszczędzić około jednej ósmej galona wody, w porównaniu do 37 galonów na jedną rolkę papieru toaletowego. Może to przełożyć się na ogromne oszczędności sięgające nawet 75%.

Wiele bidetów może być używanych zarówno do kąpieli, jak i do mycia, a niektóre modele są wyposażone w podgrzewane siedzenia. Niektóre z nich mają nawet funkcje wstępnego czyszczenia, które opłukują miskę, zanim usiądziesz. Inteligentne bidety są nawet wyposażone w muzykę i mogą zapamiętać wiele ustawień użytkownika. Ułatwiają one czyszczenie tyłka bez kłopotliwego używania papieru toaletowego. Dlaczego więc nie zainwestować w jeden z nich?

Kolejną zaletą bidetów jest to, że nie zajmują dużo miejsca. Przy odpowiednim planowaniu i świetnym rozplanowaniu możesz zmieścić go w swojej łazience bez poczucia ciasnoty. Toaleta i podwójne umywalki są zwykle sparowane z bidetem montowanym na ścianie, ale należy również rozważyć układ łazienki przy wyborze bidetu. Będzie to miało wpływ na prywatność i łatwość użytkowania.

Warto też zastanowić się, czy potrzebna jest regulowana dysza. Pozwoli to na znalezienie odpowiedniego kąta natrysku. Niektóre ręczne spryskiwacze nie mają tej funkcji. Kolejną różnicą jest to, że nowoczesne bidety mają dwa osobne otwory natryskowe do mycia przedniego i tylnego.

Previous Piramida żywieniowa – co warto o niej wiedzieć?
Next Legend of Rock Wrocław – Hala Stulecia 25 marca 2023

Może to Ci się spodoba

Kradł w firmie, w której był szefem

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który z firmy, w której był kierownikiem ukradł 5 telefonów komórkowych. Mężczyzna został namierzony i zatrzymany przez policjantów z „szóstki”.

Legend of Rock Wrocław – Hala Stulecia 25 marca 2023

The Legend of Rock Symphonic Rock Never Dies! 25 marca 2023 Wrocław Hala Stulecia 18 listopada 2023 Katowice Spodek godz. 20:00 Spektakularna produkcja! Poczuj niesamowite emocje podczas jedynego takiego koncertu

Warsztaty w IPN

W dniu 15 maja 2017 r. , w siedzibie IPN Biuro Edukacji Narodowej Centrum Edukacyjne Przystanek Historia w Krakowie przy ul. Dunajewskiego 8 odbyły się warsztaty  do konkursu „Policjanci w służbie

Małopolska wyda miliard złotych na infrastrukturę kolejową

W 2015 r. ma ruszyć Szybka Kolej Aglomeracyjna w Małopolsce. Pierwsze pociągi pojadą jednak już za rok. Województwo na rozwój tej części transportu publicznego wyda nawet miliard złotych do 2020 r.

Kompostownik ogrodowy: jak założyć kompostownik w ogrodzie?

W trakcie prac w ogrodzie powstaje duża ilość odpadów organicznych: trawa, skrawki gałęzi, kora itp. Niektórzy wrzucają to wszystko do pobliskiego wąwozu lub spalają. Doświadczeni ogrodnicy wiedzą, że wszystkie te

Miasto zakupi sześć elektrycznych autobusów

Firma Solaris Bus@Coach jako jedyna złożyła ofertę w przetargu na zakup przez miasto sześciu autobusów z napędem elektrycznym wraz z budową stacji ładowania. Propozycja tego producenta ( 17 mln 047

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź