Dlaczego powinieneś mieć bidet w swojej łazience

Dlaczego powinieneś mieć bidet w swojej łazience

Bidety są przydatne z wielu powodów, od pomagania dzieciom z problemami ruchowymi w korzystaniu z łazienki bez konieczności wycierania się, do zapewnienia, że jesteś odpowiednio umyty. Zapobiegają one również otarciom i mogą pomóc zmniejszyć szanse na rozwój hemoroidów. Ale zanim wyjdziesz i kupisz jeden, rozważ plusy i minusy. Przyjrzyjmy się niektórym z nich.

Podstawową zaletą bidetu jest to, że może on zapewnić lepsze oczyszczanie. Papier toaletowy jest szorstki i może podrażniać skórę, więc bidet sprawia, że wszystko jest znacznie wygodniejsze. Poza tym, że jest wygodniejszy, ciepła woda może łagodzić obolałą skórę. Bidety są również idealne dla osób, które mają problemy zdrowotne dotyczące okolic odbytu i odbytnicy.

Sprawdź także: Jaka muszla klozetowa będzie pasować do Twojej łazienki?

Bidety są przyjazną dla środowiska opcją dla Twojej łazienki. Oprócz tego, że są przyjazne dla środowiska, są również bardzo opłacalne. Bidet wymaga mniej wody niż standardowa toaleta, co pozwala zaoszczędzić wodę i pieniądze. Ponadto bidet nie wymaga dodatkowej przestrzeni ani oddzielnej linii wodnej. Możesz z łatwością dodać bidet do swojej łazienki.

Bidety mogą być również przydatne dla osób z chorobami, które sprawiają, że używanie papieru toaletowego jest niewygodne. Na przykład osoby cierpiące na szczeliny odbytu, chorobę Crohna i hemoroidy mogą odczuwać dyskomfort podczas korzystania z papieru toaletowego. Woda w bidecie może skutecznie usunąć te zanieczyszczenia. Ponadto bidety pozwalają oszczędzać wodę, co jest cenne, biorąc pod uwagę ilość wody, jaką Amerykanie marnują podczas brania prysznica. Szybkie sprzątanie za pomocą bidetu może wyeliminować potrzebę używania dodatkowego papieru toaletowego.

Prawidłowy sposób korzystania z bidetu zależy od jego rodzaju. Z klasycznego bidetu stojącego korzysta się poprzez rozstawienie siedziska i skierowanie go w stronę kranu. Temperatura wody musi być odpowiednio dostosowana. Dysza bidetu powinna być regularnie czyszczona przy użyciu łagodnego detergentu. Należy również regularnie czyścić dopływ wody i filtr.

Bidety stają się coraz bardziej popularne w Stanach Zjednoczonych. Są one lepszą alternatywą dla papieru toaletowego, ponieważ są bardziej higieniczne. Bidety zmniejszają również zużycie papieru toaletowego, co jest dobre dla środowiska. Zmniejszą również ilość odpadów domowych i opakowań.

Kolejną zaletą bidetu jest to, że oszczędza wodę. Każde mycie w bidecie pozwoli zaoszczędzić około jednej ósmej galona wody, w porównaniu do 37 galonów na jedną rolkę papieru toaletowego. Może to przełożyć się na ogromne oszczędności sięgające nawet 75%.

Wiele bidetów może być używanych zarówno do kąpieli, jak i do mycia, a niektóre modele są wyposażone w podgrzewane siedzenia. Niektóre z nich mają nawet funkcje wstępnego czyszczenia, które opłukują miskę, zanim usiądziesz. Inteligentne bidety są nawet wyposażone w muzykę i mogą zapamiętać wiele ustawień użytkownika. Ułatwiają one czyszczenie tyłka bez kłopotliwego używania papieru toaletowego. Dlaczego więc nie zainwestować w jeden z nich?

Kolejną zaletą bidetów jest to, że nie zajmują dużo miejsca. Przy odpowiednim planowaniu i świetnym rozplanowaniu możesz zmieścić go w swojej łazience bez poczucia ciasnoty. Toaleta i podwójne umywalki są zwykle sparowane z bidetem montowanym na ścianie, ale należy również rozważyć układ łazienki przy wyborze bidetu. Będzie to miało wpływ na prywatność i łatwość użytkowania.

Warto też zastanowić się, czy potrzebna jest regulowana dysza. Pozwoli to na znalezienie odpowiedniego kąta natrysku. Niektóre ręczne spryskiwacze nie mają tej funkcji. Kolejną różnicą jest to, że nowoczesne bidety mają dwa osobne otwory natryskowe do mycia przedniego i tylnego.

Previous Piramida żywieniowa – co warto o niej wiedzieć?
Next Legend of Rock Wrocław – Hala Stulecia 25 marca 2023

Może to Ci się spodoba

W Krakowie rusza budowa prawie 1400 tanich mieszkań

Kraków jest jednym z dwóch miast w Polsce, obok Warszawy, w których przybywa i będzie przybywać mieszkańców, a wielu z nich to absolwenci licznych krakowskich uczelni. Problemem dla młodych ludzi jest jednak brak własnego mieszkania. Uwzględniając zarobki

Prezydent powołał Annę Gątowską na dyrektorkę Legnickiej Biblioteki Publicznej

Prezydent Tadeusz Krzakowski powołał Annę Gątowską na siedmioletnią kadencję dyrektora Legnickiej Biblioteki Publicznej. W imieniu prezydenta nominację wręczył jej dzisiaj (14 stycznia) jego zastępca Krzysztof Duszkiewicz.   Poprzednia kadencja pani

Wózki do stołów i krzeseł cateringowych

Firmy cateringowe bardzo często korzystają z tak zwanych wózków do stołów i krzeseł cateringowych. Wózki takie są naprawdę bardzo pomocne i mogą nam się przydać w wielu różnych sytuacjach. Nie

Warsztaty w IPN

W dniu 15 maja 2017 r. , w siedzibie IPN Biuro Edukacji Narodowej Centrum Edukacyjne Przystanek Historia w Krakowie przy ul. Dunajewskiego 8 odbyły się warsztaty  do konkursu „Policjanci w służbie

Piramida żywieniowa – co warto o niej wiedzieć?

Piramida żywieniowa przedstawia optymalną liczbę porcji pokarmów z każdej z podstawowych grup żywności. Jej pierwsza wersja została opublikowana w Szwecji w 1974 roku. Obecnie piramida ta jest często określana przez

„Bezpieczny Senior” – spotkanie zorganizowane przez Komisariat Policji I w Krakowie

W dniu 24 maja br. w Klubie Seniora przy Kościele Mariackim w Krakowie odbyło się spotkanie skierowane do osób starszych w ramach programu „Bezpieczny Senior”. Dzielnicowi Komisariatu Policji I, omówili

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź