Zapraszamy na Dożynki Wojewódzkie w Domaniowie
Dożynki, nazywane też Świętem Plonów, obchodzimy cyklicznie, zazwyczaj na przełomie sierpnia i września, jako zwieńczenie dożynek gminnych i powiatowych. Tegoroczne Dożynki Wojewódzkie odbędą się 5 września na stadionie sportowym przy szkole podstawowej w Domaniowie. To tradycyjne ludowe święto, połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych, gromadzi w jednym miejscu rolników, ludzi związanych ze wsią i pracujących na rzecz jej wszechstronnego rozwoju.
W programie między innymi misterium chleba, konkurs na najpiękniejszy tradycyjny wieniec dożynkowy oraz finał konkursu kulinarnego. Na stoiskach wystawienniczych będziemy promować dolnośląskie atrakcje i regionalne produkty żywnościowe. Oprawę muzyczną zapewnią chór i orkiestra dęta z gminy Domaniów oraz zespoły ludowe. Po części oficjalnej zapraszamy na koncerty muzycznych gwiazd wieczoru. Zgodnie z tradycją uroczysta msza świętą rozpocznie się o 12.00 w miejscowym kościele. Po mszy korowód dożynkowy przejdzie ulicami Domaniowa na stadion, gdzie o 14.00 nastąpi oficjalne otwarcie imprezy. Zapewniamy spotkanie z tradycją i gwarantujemy dobrą zabawę.
Może to Ci się spodoba
Otwarcie Sezonu Turystycznego na Dolnym Śląsku – program
Miasto Legnica z Dolnośląską Organizacją Turystyczną i Samorządem Województwa Dolnośląskiego serdecznie zapraszają na „Otwarcie Sezonu Turystycznego na Dolnym Śląsku”, które odbędzie się w dniach 26-27 kwietnia. Będzie to impreza o charakterze wystawienniczym, organizowana
Od września 2017 r. szkoły mają mieć możliwość wyboru podręcznika
Zgodnie z nowymi propozycjami resortu edukacji, które po fazie konsultacji społecznych trafiły do rozpatrzenia przez Komitet Stały Rady Ministrów, szkoły będą miały możliwość wyboru podręcznika. Wydawcy edukacyjni są zadowoleni i zapewniają, że na
Letnie Granie w Legnicy. Spotkajmy się w piątek na koncercie przy fontannach
W piątek 13 sierpnia o godz. 17.00 w Parku Miejskim (przy fontannach) wystąpią Kamil Zemła i Agata Hdymacz, którzy zagrają wiązkę przebojów na akordeon i skrzypce. Usłyszeć będziemy mogli m.in. doskonale znany walc z filmu „Noce i dnie”.
Legnica Cantat 52. Już niebawem rusza najsłynniejszy chóralny festiwal
W dniach 27-29 Legnica ponownie rozbrzmiewać będzie śpiewem chóralnym za sprawą 52. edycji festiwalu Chóralnego Legnica Cantat. Oprócz Przesłuchań konkursowych w których udział weźmie dwanaście chórów i zespołów wokalnych, czeka
Zapraszamy na wernisaż i wystawę malarstwa polskiego XIX – XX w
Kossak, Fałat, Boznańska, Chełmoński – to tylko część nazwisk artystów, których prace zostaną zaprezentowane na wystawie „Poszukiwacze piękna. Malarstwo polskie XIX–XXI w. z prywatnej kolekcji” w Muzeum Miedzi w Legnicy.
Legnicka Akademia Filmowa. Winda Filipa Szuksztula zdobyła Grand Prix
Filip Szuksztul, 17 – letni mieszkaniec Łukowa k. Lubina za film Winda zdobył Grand Prix 28. edycji Legnickiej Akademii Filmowej. Jury oceniało 23 filmy konkursowe. – Tegoroczna edycja Legnickiej Akademii

